Svedectvá

Uzdravenie Diany.

Srdečne vás pozdravujem, drahé spoločenstvo Marana Tha.
Týmto by som chcela svedčiť o Božej dobrote ktorú som pocítila 17.júna 2023 vo vašom spoločenstve na Modlitbách za uzdravenie, kde hosťom bol Marcin Zieliński. Váš hosť Marcin spomínal a modlil sa aj za ženy, za ženské orgány a ich zdravie. Mne v tom čase,asi 2 týždne pred týmito modlitbami lekár našiel cystu na vaječníku. Keď som počula modlitbu za zdravie týchto oblastí, pocítila som teplo na tom mieste a verila som že Pán sa oslávi a uzdraví ma od cysty. Rozmýšľala som, že predsa ešte pôjdem na individuálnu modlitbu k modlitebníkom ktorí tam boli. Nakoniec som sa rozhodla, že „vyskúšam“ Pána a uverím v Jeho moc bez ďalších modlitieb. A naozaj, oplatilo sa Mu uveriť. Pri najbližšej kontrole u lekára sa potvrdilo Božie uzdravenie- Boh mi vzal tú cystu a takisto sa dotkol celkovo tých orgánov,lebo sa mi upravil aj ženský cyklus. Vďaka Bohu za to, aj vám za vašu službu. Buďte požehnaní.

S vďakou a modlitbou Diana z Košíc

Uzdravenie z depresie Emky

September 2020

Prosila som o uzdravenie z úzkosti a depresie, zápalu žalúdka, intolerancie. O to,aby som dôverovala Bohu, že nám dá domov, kde budeme žiť v pokoji s našou početnou rodinou, potrebné financie, uchráni nás pred týraním zo strany svokra a jeho vplyvu na deti, ktoré odmietajú vieru a sviatosti. Tiež o zdravie pre manžela za veľký nezhubný nádor v pečeni, ktorý robí ťažkosti. Chcela som byť tým, čím ma chce mať Pán.

Január 2021 Zbavila som sa helikobaktera po 2 rokoch, vďaka tomu sa zlepšuje stav žalúdka. Práve som prešla kovidom s miernym priebehom. Finančne nám nedávno pomohli cudzí ľudia, čiže to, čo potrebujeme, okrem bývania, momentálne máme. august 2021 Boh vypočul Vaše i naše modlitby, 3 týždne bývame sami. Jedna rodina kvôli nám kúpila byt a my v ňom žijeme za náklady. Tvrdia, že bez problémov, kým svokor žije. Prosím naďalej za modlitby za uzdravenie z depresie a úzkostí, aby som mohla vysadiť lieky, dcéra má psychogénnu epilepsiu a manžel zápal pečene a nezhubný nádor v pečeni 7x4 cm

Silvia
Rodina

,,Prosila som o ochranu, zdravie a nábožnosť v našej rodine, požehnanie manželstva a obrátenie hriešnikov. Pán predsa vie, ako sa nám srdce raduje keď sa nám dáva spoznať cez Sväté písmo a chceme mu slúžiť a chválime ho za všetky dobrodenia a uzdravenia našich dcér a manželstva. Chcem svedčiť, že Boh nesmierne konal a koná v našich životoch .... Teraz s manželom chodíme do chválového spoločenstva a zdravie detí je výrazne lepšie. Hlavne sme posilnení vo viere a vzťah s Bohom máme úplne iný. Boh je veľmi dobrý a milosrdný.

Mária
Životný partner

Pred rokom na večere chvál v Tvojej obývačke odznelo slovo, ktoré sa ma hlboko dotklo: “Je tu jedna mladá žena, ktorá sa veľmi trápi, lebo si nemôže nájsť životného partnera. Pán jej chce povedať, že už jej posiela do cesty chlapca, s ktorým bude veľmi šťastná a stretne ho už o chvíľu na mieste, kde by si to nikdy nevedela ani len predstaviť. A práve to jej bude takým znamením.” Nemožné sa stalo možným a ja sa chcem všetkým modlitebníkom z celého srdca poďakovať za modlitby, ktoré náš dobrotivý Pán vypočul. Pred rokom 3. júla 2020 som stretla chlapca, ktorého mi Pán poslal do cesty na mieste, kde by som si to nikdy nevedela ani len predstaviť 😄 O rok na to 3. júla 2021 sme šťastne uzavreli sviatostné manželstvo. Bohu vďaka! Aleluja!

Aďka
Veľkonočné svedectvo

Katarína mala nádor na vaječníku a čakala ju operácia. Modlili sme sa za ňu a po operácii napísala: ,,Pán na mne zjavil svoju dobrotu. Vaječníky mi ostali a všetko je nezhubné. Pán je víťaz

Katarína
Boh opäť vykonal v mojom živote zázrak

12.5.2020 - poprosila som o modlitbu za moje vnútorné a vonkajšie uzdravenie, nakoľko som bola po rozchode a cítila som v sebe nepokoj, chaos a mala som z toho bolesti brucha. Bola som z toho zúfalá. 13.3.2021 - po niekoľkých mesiacoch, ktoré ubehli sme sa dali s bývalým priateľom Jankom opäť dokopy 🙂 Zmenili sme sa obaja - viac si vážime jeden druhého, sme k sebe viac ohľaduplní 🙂 Náš Nebeský Ocko nás pretvára - náš vzťah nádherne napreduje. Sme šťastní a plánujeme svadbu. Všetky tie pocity, ktoré som mala a bolesť, ktorú som z tejto príčiny pociťovala - vytratilo sa to vtedy - keď sme sa dali opäť dokopy. Boh opäť vykonal v mojom živote zázrak 🙂 Boh je dobrý 🙂 Vďaka Ti Bože, za všetko ♡

Zuzka a Janko
Utrpenie je ako brúsenie diamantu

Ďakujem Bohu i všetkým modlitebníkom, ktorý sa modlili za Róberta (31),ktorý mal v apríli 2020 ťažký úraz popálením rúk, brucha a nôh (popáleniny na 43% tela). Absolvoval množstvo operácií, každý druhý deň pri preväzoch musel byť v narkóze pre silné bolesti a rovnako to vyvolalo aj psychické problémy. Tiež prežil veľmi ťažké obdobie, keď jeho dcérka mala rok a nemohol byť s ňou, s manželkou sa videl až po niekoľkých týždňoch od úrazu, veľmi ťažko to zvládal po psychickej stránke. Po vyše mesiaci ho preložili z jisky na riadnu izbu, no pri rehabilitáciách mal veľké bolesti, bol na tom psychicky, fyzicky aj duševne zle. To, čím prechádzal, je ako brúsenie diamantu. Je to ťažká práca pre brusiča a trvá dosť dlho, ale výsledkom je vzácny klenot. To, čím prechádzal, ho urobilo vzácnejším, utrpenie ho zušľachtilo vďaka tomu, že ho dokázal odovzdať Bohu. Postupne sa to všetko dáva do poriadku. Dnes (február 2021) už chodí, môže aj šoférovať a venovať sa svojej manželke a dvojročnej dcérke. Nech je oslávené meno Pánovo!

Alenka
Prosila som o dar silnej viery a Božie požehnanie pre mojich blízkych

Minulý rok bol pre mňa dosť ťažký. Mala som problémy vo vzťahu, aj moji blízki prežívali ťažké časy. Stretávala som sa s tvrdosťou srdca mne blízkej osoby a určite boli chyby aj na mojej strane. Síce som sa od detstva každý večer modlila, no myslím, že až počas tejto vnútornej bolesti som sa začala modliť naozaj zo srdca a s vierou. Vedela som, že potrebujem množstvo modlitieb. Prosila som o modlitby ľudí, ktorí vo svojej láske, dobrote a obetavosti nezabúdajú na iných a stávajú sa im modlitebnou oporou. Vďaka Pánu Bohu sa veľa vecí zlepšilo. Vďaka mu za Jeho dobrotu a za vás všetkých, ktorí sa modlíte za úmysly iných. Počas mojej krízy, keď som hľadala na internete modlitby, som sa ""pregooglila"" k Pompejskej novéne. Dovtedy som o nej nepočula. Ide o modlitbu k Panne Márii z Pompejí, modlí sa 54 dní, tri ružence denne a všetko na jeden úmysel. Ja som sa modlila za uzdravenie vzťahu. Panna Mária s jej dobrotivým srdcom ma vypočula, zľutovala sa a orodovala za tento úmysel u Pána. Ťažko sa to vysvetľuje, ale už len modlenie tejto novény je zázračné, ten pokoj čo to človeku dá je neuveriteľný. Pompejská novéna je naozaj zázračná. Pán Boh aj s Pannou Máriou vždy stáli pri mne. Som im vďačná za každú milosť ktorou mňa a mojich blízkych obdarili. Ešte raz ďakujem aj za všetky modlitby modlitebníkov, modlitbami sa stávame súčasťou zázrakov.

Katka
Boj o život

Chcem sa zo srdca poďakovať za modlitby za pána Dušana, o ktoré som vás prosila. Bojoval o život s Covidom na prístrojoch. Jeho stav sa výrazne polepšil, vníma. Pokiaľ viem, potrebuje ešte kyslík počas dňa, ale verím že Pán dielo uzdravenia dokončí 🙂

Taktiež by som sa s vami rada podelila o radosť z požehnania, ktorým ma Pán obdaroval počas posledného večera chvál (31.1.2021). Chvál som sa síce zúčastnila zo záznamu, ale aj tak Pán konal svojou milosťou. Zažila som obrovskú Božiu blízkosť, uzdravujúci dotyk Jeho lásky, takým novým, veľmi osobným spôsobom. Taktiež sa ma Pán veľmi dotýkal cez tému o potrebe tráviť intímny čas s Bohom v osobnej modlitbe. Už dlhý čas som mala problém hovoriť s Bohom od srdca k srdcu a vnímať Ho ako milosrdnú Lásku. Aj prostredníctvom tohto večera chvál som dostala nový impulz k stretávaniu sa s Bohom v živej, intímnej modlitbe. Som veľmi vďačná Pánovi! .

Diana
Pán vedie a uzdravuje

Mám zdravotné problémy (ohľadom imunity, ekzému, slabé telo, poškodené bunky...) a čakám, kedy sa z nich vyliečim, aby sme mohli mať ďalšie dieťatko. Všetko som vkladala do Božích rúk. Povedala som BOHU: ÁNO JA VERÍM V ZÁZRAK, a poprosila som Vaše Spoločenstvo Marana Tha o modlitby za moje zdravie. Odvtedy prešlo len pár mesiacov, no môžem povedať, že môj zdravotný stav sa zlepšil. Ekzém, ktorý som mala veľmi agresívny, sa mi zmenšil a zoslabol a polovica z neho už nie je. Po jedle som mala časté únavy aj to mi prestalo, cítila som, ako keby sa mi život naspäť vrátil do tela, mám oveľa viac energie. Dokonca aj chronické mandle sa mi podarilo dať pod kontrolu. Je ešte niekoľko vecí, ktoré čakajú na uzdravenie a celé to vnímam tak, že Pán ma vedie a chválim ho za to.

Mária
Boh ma úplne uzdravil zo strachu

V novembri mi našli cystu v hlave, ktorá mi už dlhšie spôsobovala tupú bolesť hlavy a očí. Chcem sa poďakovať Pánovi, že odpovedal na naše modlitby. Zdravie sa mi výrazne polepšilo, aj keď ešte mám niekedy bolesti, ale oveľa menej, užívam aj lieky od lekára. Za veľkú Božiu pomoc považujem predovšetkým to, že ma Boh úplne uzdravil zo strachu, obáv, a taktiež sa mi veľmi prehĺbil vzťah s Bohom!

Ľuboš
On nás nenechá v štichu

Trochu som premýšľala o roku 2020 a rada by som sa poďakovala za modlitbovú podporu, veľmi mi to pomohlo. Mala som prácu ako opatrovateľka v Rakúsku. Môj turnus skončil 11.marca 2020 a mňa čakala 15 hodinová cesta domov vlakom. Mala som z toho hrôzu, lebo moja cesta viedla cez známu lyžiarsku oblasť , ktorá bola v tom čase ohniskom šírenia COVID-19. Nemala som žiadne rúško. Rakúšania v tom čase rúška nenosili. Mala som trosku dezinfekcie, čo som si na cestu vzala z prace a rukavice. Čo bolo pre mňa doležíte, že som mala internet a celou cestou som počúvala prednášky a chvály. Pán moju cestu riadil tak, že hoci som niekoľkokrát prestupovala a vlaky boli plne, napriek tomu si ku mne nikto nesadol. Vždy som sedela sama. Doma som si dala 2 týždňovú karanténu a premýšľala, čo ďalej. Vrátiť sa naspäť alebo hľadať prácu doma. Nakoniec prišla ponuka zo Slovenska na prácu v Domove sociálnych služieb. A neľutujem. Spoznala som nových ľudí, konečne som mala čas dorobiť si kurz. A hoci je mnoho ľudí nervóznych v mojom srdci nastal pokoj. Naučila som sa dôverovať Bohu.

Minulý rok vo mne rezonoval príbeh Mojžiša. Zrazu som mala pochopenie pre Izraelitov, že boli nervózni, nedočkaví, hromžili. A ja som zistila, že takí sme všetci, keď nemáme dôveru, že nad tým všetkým čo sa deje je Ježiš, že On to ma v rukách. Som veľmi vďačná za toto obdobie. Sama mam skúsenosť s ochorením na COVID-19 aj ako pacient, ale aj ako ten, kto sa o pacientov staral. Pán Boh bol a je vždy so mnou, s nami. Uvedomila som si, že čim skôr prijmem situáciu aká je a podriadim sa autorite, tým je všetko ľahšie. Pretože nad tým všetkým chaosom je On a On už za mňa, za nás zaplatil. My sme Jeho a On nás nenechá v štichu.

Iveta
"Pán uzdravuje zrak

8.2. Chcem poprosiť o modlitby za bratovho najmladšieho synčeka Sebastiána (5r.). V lete minulého roka (2019) som s ním začala chodiť na očnú ambulanciu. Zistili mu tupozrakosť, nevidí dobre. Pri prvom vyšetrení lekárka povedala, že na ľavé oko vidí len na 18% a na pravé 40%. Nosil okuliare s dioptriami 8,5. Začali sme mu prelepovať oko, pri poslednej kontrole s zistilo, že Sebastian na pravé oko vidí na 80%. Horšie je to s ľavým okom, tam je tupozrakosť ako vyšitá, povedala lekárka. Má znížené dioptrie na pravé oko 7 a na ľavé 8. Od začiatku verím, že Sebastián bude uzdravený. Ide to však pomaly.

9.1. Ďakujem za modlitby za Sebastiána. No, s jeho očkami to ide veeeeľmi pomaly. Dioptriu na ľavom oku má znovu 8,5. Pri kontrole v septembri 2020 boli výsledky stagnujúce, v novembri sa mu zrak zlepšil o jeden riadok na čítacej tabuli. Pokračujeme v prelepovaní očí. Ľavé prelepujeme na 12 hodín denne (pondelok-sobota), v nedeľu má prelepené pravé. Dôležité je, že s okuliarmi vidí. Ľúbime ho. Ešte raz ďakujem.

3.5.2021 ,, Pri poslednej kontrole nám pani doktorka povedala, že na pravé oko vidí 80% a na to horšie, ľavé, tiež na 80% s dvoma chybami v riadku. Je to úžasné, na začiatku liečby René videl na ľavé oko 18%....po liečbe a modlitbách je to už 80%. Dioptrie ostávajú nezmenené, prelepovanie očí je tiež potrebné. Všetci sa tešíme...Náš Pán je úžasný..."Katka"

Naša cesta za bábätkom

S manželom Martinom sme mali sobáš po 3 ročnom spoznávaní sa vo veku 27 a 33 rokov. Od začiatku sme akosi automaticky rátali s tým, že budeme mať 2-3 deti a preto sme si aj spoločnými silami a s Božou pomocou postavili poschodový dom s detskými izbami. Vtedy sme ešte netušili, že nasledujúcich 9 rokov budú prázdne. Predsa len sme do manželstva nevstupovali už najmladší, preto už po roku neúspešného počatia sme vyhľadali lekársku pomoc. Vyšetrenia nepreukázali žiaden problém a tak sme sa zaradili medzi páry s neznámou príčinou neplodnosti. V priebehu prvých 5 rokov manželstva sme absolvovali veľa vyšetrení, ktoré nejakým spôsobom súvisia s plodnosťou. Všade sme mali dobré výsledky a ani prípadná podporná liečba neviedla k úspechu. Bolo to 5 rokov, keď sme sa vlastnými silami a prostriedkami snažili o počatie bábätka a venovali sme tomu veľa času v našich myšlienkach a modlitbách a bolo veľmi ťažké prijať našu bezdetnosť... Po 4 rokoch sme podstúpili adopčnú prípravu v Návrate, kde sme v poradovníku už piaty rok. Som krstnou mamou 4 úžasných detí, ktoré sestra-dvojča počala bez problémov v krátkom čase za sebou. Celé roky som to vnímala ako nespravodlivosť, no po čase som si povedala, že ak už nebudem mamou, tak mi Boh aspoň takýmto spôsobom sprostredkoval radosti materstva. Nakoľko sme žili v spoločnej domácnosti mala som s nimi veľmi blízky kontakt. A nielen sestra ale aj ostatné ženy v rodine či priateľky sa nestretli osobne s naším problémom. O to sme to ťažšie niesli, keď všade dookola boli rodiny s deťmi, len my takí iní. Dopriali sme každému dieťa, to je samozrejmé, ale už tá radosť vzhľadom na náš stav nedokázala byť stopercentná. Stále sme s tým bojovali, stále sme dúfali a náš život sa vo veľkej miere zaoberal práve našou neplodnosťou. Až sme si jedného dňa povedali, že stačilo, že potrebujeme normálne žiť a vychutnávať si život so všetkým čo prináša.

A tak po 5 rokoch bojovania sme k tomu pustili Boha, nechali sme to na Ňom. Dnes už vieme, že sme tento prístup mali zvoliť hneď od začiatku. Zamerali sme sa na duchovnú cestu k bábätku. Začali sme chodievať na duchovné obnovy, ktoré organizujú manželia Svitanovci na Donovaloch a spoločenstvo bezdetných manželov v Bardejovských kúpeľoch. Tešili sme sa na každé takéto stretnutia s ľuďmi, ktorí boli presne ako my, ktorí prežívali a cítili to, čo my. Bolo to miesto, kde sme sa cítili ako doma, ako normálni, aj keď bezdetní. Tam sme zistili, že to, čo prežívame je úplne bežné aj u ostatných párov a tento náš spoločný „problém“ nám priniesol viaceré krásne priateľstvá, za ktoré sme veľmi vďační. Niekoľkokrát som sa modlila novénu k Pompejskej Panne Márii a počas jedného roka sme sa 9 mesiacov modlili v rámci duchovnej adopcie nenarodeného dieťaťa. Prosili sme o pomoc viacerých svätých, predovšetkým sv. Ritu a sv. Gerarda. Začala som chodievať na sv. omše s pomazaním oleja sv. Charbela. Každoročne sme absolvovali púť do Levoče na Mariánsku horu, vždy počas nočného programu, v tichu sa lepšie premýšľalo. Aj na púti do Medžugoria sme počas omší, adorácií a výstupov na Podbrdo a Križevac predkladali svoje prosby Panne Márii. Formou modlitby príhovoru sa nad nami modlili či už kňazi na duchovných obnovách alebo laici v Komunitnom pastoračnom centre v Prešove na sídl. Šváby. Práve tam manželovi povedali, že v našej budúcnosti vidia deti...Všetko sme to obetovali na úmysel počatia bábätka, ale už sme k tomu pristupovali inak. Pochopili sme, že na dieťa nemáme akýsi nárok, ale že to je Boží dar. Verili sme, že Pán Boh nám dieťa môže dať, len sme nevedeli, či to má vo svojom pláne pre nás. Boh je láskavý a chce pre nás len to najlepšie, tak zrejme mať dieťa vtedy, kedy sme ho my chceli, by pre nás nebolo dobré. Veľakrát som vyčítala Bohu, prečo ja a prečo my a za čo nám dáva niesť tento kríž. A prosila som Ho, nech nám aspoň dá pochopiť, prečo nám dieťa nedopraje, čo tým sleduje a aký má s nami plán. Odpovede neprichádzali, no s vierou, že Bohu nič nie je nemožné a že vie čo robí sa nám žilo ľahšie. Už sme nebojovali s bezdetnosťou, ale ako tak sme našu situáciu prijali, keďže všetky bezdetné páry vedia, že s tým sa úplne zmieriť nedá.

A potom všetkom, v 9. roku nášho manželstva sme počali bábätko. Náš malý zázrak Miško má dnes 11 týždňov. Tehotenstvo prebiehalo v poriadku, aj keď posledný mesiac som kvôli zvýšenému krvnému tlaku už bola hospitalizovaná až do pôrodu, ktorý sme s Božou pomocou tiež zvládli. Aj v nemocnici sa Boh o nás postaral. Tým, že som celý čas na izbe mala skvelú spolubývajúcu a aj tým, že mi poslal zdravotné sestričky, ktoré mi nad limit boli ochotné merať tlak alebo vymeniť večeru, či nás rozveseliť vtipom. Miško je naše vytúžené a vymodlené dieťatko. Inak ako zázrakom a Božím darom sa nazvať nedá. Modlila sa rodina aj priatelia. Krstňatá sa za počatie nášho bábätka modlili korunku k Božiemu milosrdenstvu počas pôstneho obdobia a Boh neodmieta detské prosby. Moja mama sa modlila a verila vždy, aj keď my sme sa už nevládali modliť a veriť. A je to neopísateľný pocit, keď viete, že sa za vás či namiesto vás niekto u Boha prihovára. Dnes už vieme, čo Pán Boh tými rokmi neplodnosti sledoval. Priviedol nás blízko k sebe. Naša viera a náš vzťah s Ním by bez kríža bezdetnosti boli veľmi slabé. Teraz je Boh našou každodennou súčasťou, našim priateľom, nehanbíme sa o Ňom svedčiť, lebo vieme, čo vykonal v našich životoch. Boh dáva zázraky a jeden dal aj nám. On má svoj čas, svoje plány, nepočíta roky, vie čo robí, aj keď my z toho niekedy máme zmiešané pocity. To všetko by tiež nebolo možné, keby náš manželský vzťah nemal pevný základ, keby sme neboli jednotní. No vedeli sme, že naša láska je dostatočne veľká na prekonanie všetkých prekážok, aj tejto bezdetnosti. Že nás nič nerozdelí. Preto modlite sa, dôverujte Bohu, odovzdajte mu svoje problémy hneď na začiatku a nie až po rokoch. Nech je prvou možnosťou riešenia, nie až poslednou. Náš Miško nech je nádejou pre vás všetkých, nielen bezdetných, že Bohu nič nie je nemožné... Julka

Boh je dobrý

6.4. prosím o modlitbu za moju neter Katku, ktorá je v požehnanom stave, prosím, aby jej Pán Ježiš spolu s Jeho matkou Pannou Máriou pomáhal šťastne a zdravo donosiť bábätko.

9.1. ďakujem srdečne za všetky modlitby za rodinu mojej netere Katky, ktorej sa dňa 14.septembra 2020 narodila zdravá dcéra Emka. Chvála Bohu, lebo moja sestra Gitka a všetci sme sa obávali, ako toto tehotenstvo bude prebiehať, ako bude prebiehať pôrod, nakoľko moja sestra má okrem Katky aj staršiu dcéru Mišku (29 r.) ťažko zdravotne a mentálne postihnutú (asi na úrovni 3-roč.dieťaťa).

Milka
Uzdravenie Emky

Som veľkou ctiteľkou Panny Márie mnoho milostí mi už udelila, toto je ale výnimočne. Viem, že s celým nebeským dvorom i jej synom a milosrdným Otcom majú na tom zásluhu. Moje tehotenstvo bolo udržiavané a komplikované, v 30. týždni tehotenstva našli bábätku vodu pri srdci, nevedeli určiť, či bábätko prežije. Mohlo ísť o dva prípady - Hydrops plodu (narodenie pre smrť) alebo sa tekutina môže zväčšiť a srdiečko utlačiť. Poslali ma na týždeň domov s tým že čakáme. Odslúžilo sa mnoho svätých omši a modlitieb bolo nespočetné množstvo. Ale ja som každý večer zaspávala s obrázkom Turzovskú Panny Márie na bruchu a robila som si znak kríža na brucho a zvolával som Pannu Máriu kráľovnú, aby rozprestrela na mňa a moje bábätko svoj ochranný plášť. Po týždni mi robili 30min.sono a tekutina sa stratila. Aleluuuuja!

Ohrozený bol pôrod, ale stále som pokračovala v modlitbách ruženca a pila som turzovskú vodu. Bábätko sa narodilo predčasne s ťažkým vrodeným zápalom pľúc aj s poruchou srdiečka a svalovou hypotóniou. Práve na druhý deň večer boli Lamačské chvály a modlilo sa aj na ten úmysel - uzdravenia Emky. V tom čase sa ale jej stav veľmi zhoršil, začala vracať krv a zvažovali transport ktorý mohol mať fatálne následky. V priebehu modlitbového boja vo chválach sa jej stav upokojil, ale nevedeli, čo bude. Ráno robili rôzne vyšetrenia ktoré naznačovali že mozog, trávenie dokonca aj nález na pľúcach je v poriadku. Na ďalší deň už bola bez hadičiek a lekári skonštatovali rapídne zlepšenie . Aleluuuuja

Po pár mesiacoch diagnóza - retardácia posturalnej motoriky, zdalo sa im že je slepá a otázka? Či je tam alebo nie postihnutie ktoré sa ešte nedalo určiť. Prišli rehabilitácie, kontroly a kolotoč (poviete si hmmm tak zázrak sa úplne nekonal?) 🙂

Dnes má 1r . očká zdravé, srdiečko upravené. Je úplne zdravé bábätko bez ochrnutia, dnes ráčkuje, chodí a dokonca vraj predbehuje rovesníkov. Je veselá, snaží sa rozprávať a neskutočne stále je v pohybe. Pritom diagnóza, že by mohla byť ako "handrová bábika". Boh je verný v každom čase, celý čas sa o nás milostivo staral a Panna Maria ako matka láskavá, bola veľkou oporou, mnohokrát som modlila vezmi ma pod svoj plášť a pritúľ má, lebo mi je tak ľúto môjho plačúceho dieťaťa. Keď som vtedy písala úmysel za uzdravenie Emky, odpoveď vášho tímu bol "Aké je dobre oslavovať teba Pane" a ja som si v duchu povedala Bože teraz ? To sa nedá veď srdce krváca, keď Emka počuje a vidí Braňa Letka ako hrá túto pieseň, ide z kože vyskočiť od radosti tancuje raduje sa. A v inkubátore keď bola a šepkala som jej "Pán je môj pastier" zmenili sa jej vitálne hodnoty a lekárka pribehla so slovami; ona vás poriadne vníma vie že ste tu úplne sa jej zmenili vitálne hodnoty. Ja som ale vedela ,že to je reakcia na tento žalm, ktorý som jej spievala, kým bola v brušku. Boh nás cez túto ťažkosť pridŕžal svojou mocnou pravicou, a veľmi ho chválime a vďačíme mu za všetko aj za vás. Púšťala som si celé tehotenstvo pieseň "Čakám teba kráľ" a dnes neviem vydržať do ďalšieho streamu, Boh vás žehnaj aj vaše rodiny za obetavosť.

Mária
Náš Pán je úžasný!

Ozaj, JEMU nič nie je nemožné. Možno si myslíte, že bude konať len v duchovnej sfére alebo len také zázraky, o ktorých by ste mohli povedať, že to učinil kvôli viere ostatným – uzdraví malomocného, vzkriesi Lazára... Zmení Šaula na Pavla... Čo však naše obyčajné, všedné problémy, ktoré sa zdajú byť ostatným malicherné? Nás síce zaťažujú, lebo sa s nimi musíme popasovať. Ďakujem Pánovi za modlitbovú službu, za službu príhovoru. V januári sme sa modlili okrem iného aj za uzdravenie z hernie mojej staršej dcéry. O pár dní sa len tak mimochodom pýtam, ako sa cíti, či má bolesti, kedy by bolo vhodné ísť na operáciu...Odpoveď bola, že ju nič nebolí, vydutina zmizla. A naše starosti tiež. Vďaka Ti Pane, že nám prejavuješ svoju lásku, priazeň a starostlivosť. Vo februári sme sa prihovárali za uzdravenie z kožných problémov –„ekzému“ na rukách mladšej dcéry. Potvrdzujem vypočutie aj týchto modlitieb. Pánovi nič nie je nemožné. Akúkoľvek oblasť života mu odovzdáš, postará sa. V správnej chvíli, správnym spôsobom. Pán počúva a načúva. Vie, čo je pre koho najlepšie, z hľadiska spásy jeho duše. Majme vieru aspoň ako horčičné zrnko.

Jana
"Moc našich slov

Môžem napísať čiastočne svedectvo, ktoré sa týka prosby, ktorú som napísala do vášho modlitbového košíka. Prosba sa tykala uzdravenia môjho brata. Prosbu som napísala niekedy v lete 2020 a prosila som o modlitbu za telesné aj duševné uzdravenie môjho brata. Telesné - z choroby tetanie, a duševné - uzdravenie zo zranení otcom z detstva. Brat sa zatiaľ neuzdravil, ale svedectvo sa týka zlepšenia situácie vo vzťahu otec - syn. Otec zo dna na deň prestal bratovi robiť zle, kritizovať ho, kričať naňho, terorizovať ho a pod....čo je veľká zmena a veľmi dobra situácia pre brata, lebo nebude už každý deň v strese z toho, čo mu zas otec povie a ako ho bude buzerovať. Brat ma teraz šancu sa dostáť do psychickej rovnováhy a určite mu to zlepšilo každodenný život a šance na uzdravenie. Chcem ale podotknúť, že okrem toho, že som tuto prosbu dala do vášho modlitbového košíka, som sa aj ja modlila na tento úmysel, modlila som sa každý deň litánie k Duchu sv. na tento úmysel, lebo medzi prisľúbeniami tým, ktorí sa modlia litánie k Duchu sv. je prisľúbenie č. 9, že ""Tvoja rodina bude žít vo svornosti a vzájomnej láske"" a tiež 8. decembra na sv. Panny Márie existuje tzv. Hodina milosti. Ja som sa v decembri - 8. 12. 2020 o 12 hod. modlila ruženec na bratov úmysel, doslova som sa modlila, - ""aby mu otec prestal robiť zle"" a presne to sa splnilo. Ďalšia vec je, že som otcovi napísala v januári email, v ktorom som mu vysvetlila, že kde hovorí bratovi zle veci, zvoláva naňho kliatbu a preto ma s nim od malíčka zlý vzťah, a že musí prestáť mu zlorečiť a začať dobrorečiť. Tento email na otca zapôsobil a začal si čítať informácie k tejto problematike - požehnania a kliatby a výsledkom je, že prestal hovoriť negatívne veci. Takže zaver je – keď dám dokopy všetky modlitby za brata - váš modlitbový košík, moje litánie k Duchu sv. a modlitba k Panne Márii z 8. decembra, a email napísaný otcovi, ktorý mi určite vnukol Duch. sv. tak si myslím že vplyvom všetkých týchto modlitieb sa situácia začala riešiť a posúva sa ďalej. Dnes bol u mňa na návšteve brat. Po veľmi dlhom čase bol veselý a usmiaty a povedal, že od 7. januára mu otec nepovedal nič negatívne, rozprava sa s nim normálnym tónom, nekritizuje atď...doslova mi povedal, že som akoby otca ""odkliala"" 🙂 To je zatiaľ priebeh situácie, verím, že sa situácia ešte viac vylepší.

Anna
Vymodlený pôrod

6.11.20 Som prosila o modlitbu za dobrý pôrod. V tom čase som už prenášala druhý týždeň a bála som sa pôrodu, keďže môj prvý pôrod bol ťažký a len nedávno (dcérka má rok a pol). Bála som sa bolesti a najmä toho, aby sa neopakovali komplikácie, aby to manžel zvládol s dcérkou doma a dúfala som, nech bábätko je zdravé, keďže je tak dlho v bruško. Mala som veľa obáv a bála som sa, že mi Boh nepomôže, lebo som nebola na sv. spovedi. Teraz, 16.2.21, chcem poďakovať za modlitby. Máme sa dobre a obe dievčatká sú zdravé. Malá Dorotka kúsok viac vracia, menej priberá, pretože má opakované infekcie, ale už to je na dobrej ceste. Pôrod bol v rámci možností naozaj dobrý a vymodlený, dalo sa to prežiť. Veľmi ďakujem, že na nás myslíte. Teraz sa dávam dokopy, nakoľko som s oboma dievčatami (staršia má rok a pol a mladšia 3 mesiace) doma. Manžel dlho pracuje a ja mám čo robiť okolo nich. Často bývam slabá, točí sa mi hlava a je mi na odpadnutie, nechutí mi jesť a ak niečo zjem, je mi zle od žalúdka. Pracujem teda na tom, aby som to nejako zvládla, čo vie byť náročné po prebdenej noci s malou.

Barborka
Vymodlené počatie

Prosila som vás o modlitby za manželov Simonku a Dominika za dar života, Chcem vám oznámiť veľmi krásnu správu, že sa stanú rodičmi, a preto vám ďakujem za vaše modlitby. Vďaka Ti, Pane, za všetko!

Modliaci sa rodičia
Dôverujem Pánovi

Pred viac ako polrokom som takto poprosil o modlitbu: ,,S nádejou v srdci prosím o modlitbu na úmysel, aby mi Pán , ak je to v zhode s jeho najsvätejšou vôľou a na mocný príhovor Matky Ustavičnej Pomoci, udelil milosť a dar stretnutia a nájdenia milujúcej manželky, partnerky, mojej životnej spoločníčky, ktorú tak túžobne hľadám.""

A ako som prežíval tento čas? Prežil som naozaj obohacujúci Advent a prípravu na Vianoce v takom pôstnom duchu. Po duchovnej stránke mi to dalo veľmi veľa a dovolím si tvrdiť, že za celé moje obdobie dospelosti som hádam tak požehnaný Advent i Vianoce nezažil ... Aj napriek pandémii COVID-19, ktorá nás všetkých frustruje, ďakujem Pánu Bohu za kopec milostí, ktoré mi doprial, napriek mojej slabosti. Zároveň sa mi podarilo (ani neviem ako, vidím v tom opäť Boží dotyk) kúpiť naozaj pekný 3-izbový byt, pričom všetko prebehlo hladko. Aj keď budem musieť urobiť nejaké úpravy a zariadiť ho, už teraz sa na tú námahu teším. V práci zažívam veľmi príjemnú atmosféru, hoci teraz s kolegami prekonávame náročné obdobie. Nuž a na záver k môjmu úmyslu, o ktorý som prosil, aby ste sa modlili - azda Pán Boh skúša moju vieru, alebo má so mnou iný plán, ktorý nevidím jasne... Býva mi z času na čas smutno na duši i na srdci, pretože moju životnú spoločníčku som zatiaľ nenašiel. Mnohí moji priatelia a známi sa pred nedávnom ženili, vydávali, čakajú deti a vie to zabolieť - prečo v mojom prípade je to také “nedosiahnuteľné” ... vtedy sa v duchu obrátim na Ježiša, Pannu Máriu a sv. Jozefa a snažím sa dôverovať a ísť ďalej. Postupne pociťujem v duši kľud a nádej. Ktovie, možno nie som povolaný do manželstva.... Verím a dôverujem Pánu Bohu a častokrát mu hovorím - Pane, konaj podľa Tvojej svätej vôle, nie ako ja chcem, ale ako Ty chceš, len Ťa prosím, daj mi silu kráčať ďalej. Často sa obraciam na sv. Jozefa a prosím ho o príhovor.

Lukáš
"Boh premenil aj môj plač na tanec - naše bábätko

Začiatok roka 2020 nám s manželom priniesol obrovskú radosť, keď sme zistili, že sa staneme rodičmi. Naša radosť bola nesmierna a cítili sme, že sa nám plní sen o našej spoločnej rodine. Avšak po pár týždňoch som začala mať komplikácie. V jednu februárovú noc sme o naše bábätko v prišli. Bolesť, ktorá ma vtedy zaplavila bola najväčšia, akú som kedy v živote cítila. V chladnej nemocničnej izbe bola len beznádej, ale cítila som, že Ježiš je tam so mnou a On ma objíma. Plač sprevádzal moje ďalšie dni. Boli to týždne prázdnoty, ktorú nič nevedelo naplniť. Nemali sme moc zmeniť situáciu, ktorá sa udiala a bolesť v srdci bola veľká. V tých dňoch som hľadala možnosti modlitieb a poprosila som o modlitby spoločenstvo Marana Tha. Pre kresťana je neprirodzené nemať hlad po nemožnom a tak, tri mesiace od spontánneho potratu sme boli znova v radostnom očakávaní.

Počas celého tehotenstva však bola moja radosť veľmi opatrná, cítila som, že mám v brušku krehký dar, ktorý je však zhora. S Božou a lekárskou pomocou sa nám o mesiac narodí naše bábätko. Úžasné na tomto svedectve je, že Pán Boh má všetko dokonale načasované a naše dieťatko by sa malo narodiť v čase, keď sme prišli o to prvé...spontánnych potratov je veľa a hovorí sa o nich málo. Chcem však povzbudiť ženy a celkovo aj manželské páry, ktoré prežili spontánny potrat, aby v ich srdciach bola nádej v živého Boha, ktorý má právo vziať a má aj právo dať. A Boh premenil aj môj plač na tanec.

Lívia
"Boh je dobrý!

Chcem svedčiť o tom, aké ovocie priniesla do môjho života smutná udalosť, ktorá sa nedávno stala v našom spoločenstve. Pán aj napriek našim modlitbám povolal k sebe mladého človeka, otca rodiny, nášho brata Richarda.

Bol som účastný aj na poslednej rozlúčke s ním kde ma veľmi zaujala homília o. Martina Harčára, ktorý rozprával o tom, že Boh si na tejto zemi dokáže použiť aj takéto zlé udalosti na to, aby priniesli v životoch iných dobré ovocie. U mňa sa tomu tak stalo. Odkedy som dostal správu o Rišovom zhoršenom zdravotnom stave, začal som sa intenzívne modliť za neho svätý ruženec a niekedy aj dva či tri, čo som pred tým vôbec nepraktizoval. Niekedy som mal problém nájsť si čas na modlenie čo i len jedného ruženca. No odvtedy sa ruženec modlím každý deň. Cítil som, že musím v modlitbe za neho zabrať. Poznal som jeho aj jeho manželku osobne a bol mi blízky aj preto že bývajú s rodinou v rovnakej obci, v ktorej som niekedy vyrastal. Správa o jeho smrti ma veľmi zasiahla.

Slová otca Martina ma povzbudili v tom, aby som v modlitbe pokračoval. Po mojom obrátení cítim potrebu modliť sa za duše v očistci, modlím sa aj naďalej za dušu Richarda, aj za jeho rodinu. Nemám problém ráno, keď idem do práce, vstať skôr, aby som sa mohol pomodliť hoci aj všetky tri ružence. Prosím za jeho dušu a za jeho rodinu a keďže on je už bližšie pri Bohu, hoci sa jeho duša možno ešte nachádza v očistci, predsa viem že aj tieto duše nám môžu mnoho vyprosiť, a tak prosím, aby on orodoval za mňa a za moje potreby, aj za úmysly spoločenstva.

Chcem povzbudiť všetkých vás, ktorí ste snáď ešte sklamaní z jeho smrti. Nebola zbytočná, pretože už začala prinášať ovocie v našich životoch. V tom mojom priniesla ovocie lásky k modlitbe svätého ruženca. Cítim hojnú ochranu Matky Božej najmä pred pokušeniami istého druhu, ktoré som predtým mal a teraz už nie sú. Verím že aj moje svedectvo pomôže jeho najbližšej rodine v prežívaní tohto neľahkého obdobia. Slová ktoré vyslovil Rišo o tom, že Boh je dobrý, sa začínajú napĺňať. Ja verím, že prinesú ešte mnoho ovocia v životoch iných ľudí z nášho spoločenstva. Milka

"Vyliečenie z COVID-19

Koncom októbra sme sa modlili za Jozefa, ktorý mal ťažší priebeh ochorenia COVID 19. Prosili sme Pána, aby mu ustúpili horúčky a slabosť tela a aby tento vírus nezanechal na jeho tele zlé následky. Prosili sme tiež o ochranu pre jeho rodinu, keďže aj oni sú pozitívni. A toto je jeho spätná väzba: Chcem sa poďakovať Bohu aj všetkým, ktorí sa zapojili do modlitbovej reťaze 16.11., alebo modlili za mňa a moju rodinu. Týždeň pred modlitbovou reťazou som dostal teplotu a po dvoch dňoch ma lekárka poslala na testovanie na Covid 19, ktoré bolo pozitívne. Najprv to vyzeralo, že to bude mať ľahký priebeh, ale po troch dňoch sa mi stav rapídne zhoršil. Teplotu som už len veľmi ťažko znížil na nižšiu a začal som mať problémy aj s dýchaním. Stav sa mi zhoršil natoľko, že ma manželka v stredu pred modlitbovou reťazou odviezla na vyšetrenie do nemocnice, kde sme čakali celkom 6h. Mal som vysokú teplotu a v ten deň, keď sme sa vrátili z nemocnice mi to vyšlo až na 39.2. Keď mi aspoň na chvíľu klesla po tabletkách, tak som si poriadne pospytoval svedomie a prosil Boha o odpustenie. Mal som aj chvíle, keď som už prestal dúfať v uzdravenie a prestal som bojovať. Nevládal som už ani na nič myslieť a modlilo sa mi len veľmi ťažko. V nemocnici mi potvrdili začínajúci zápal pľúc a dali antibiotiká a injekcie na zriedenie krvi. Nemali voľné lôžka, tak sa ma boli dvaja lekári pýtať, či trvám na hospitalizácii. Po tom, čo sme tam videli, som tam ani ostať nechcel. Lekári aj sestričky boli úplne preťažení, nevedeli, čo skôr robiť. V piatok večer, keď bola modlitbová reťaz sa to prelomilo a teplota mi už nestúpla na viac ako 37.2, aj keď som nebral nič od teploty a v ďalšie dni to už bolo len lepšie. Ešte raz ďakujem Bohu aj všetkým, ktorí sa za nás modlili, či akokoľvek obetovali.

Jozef T.

" "Uzdravenie z rakoviny

V októbri sme sa modlili za Helku, ktorá prednedávnom podstúpila vyšetrenie, z ktorého výsledku mala obavu. Prosili sme Pána, aby táto žena pocítila mocnú Božiu ruku v celom procese, ktorým prechádza a aby tento čas bol plodný ako pre ňu tak pre Božie kráľovstvo a nech v mene Ježiš opadne strach a obava, aby Boží pokoj bol citeľný a hlboký. Helkine výsledky z vyšetrenia, ktoré naznačovalo možný nepriaznivý vývoj, čoho sa obávala, boli v poriadku. Bohu vďaka!

Uzdravenie krvi

9.3. Prosím o modlitby pre moju dcéru Janku prišli jej zlé výsledky z krvi, ďakujem, Lucia

23. 5. Boli sme na kontrolné testy ohľadom krvi (mala nízke krvné doštičky), ale po modlitbe a prehlasovaní všetky výsledky boli dobré: trombocyty sú ok. Chválime Pána a vyhlasujeme Boh je dobrý v každom čase! Nech Vás Boh žehná a požehná, s pozdravom a láskou v srdci Lucia

On je s nami na každom kroku

1.9. V sobotu večer sa mi stal úraz pravej ruky, keď som spadol. Ruka začala veľmi bolieť a nemohol som s ňou takmer hýbať. Od nedele chodím po lekároch a tí nevedia stanoviť diagnózu, stále ma len posielajú ďalej. Zlomenina by to nemala byť, možno pretrhnutý či inak poškodený sval. Čakajú ma ešte ďalšie vyšetrenia vrátane magnetickej rezonancie. Odmietam takéto diablove počiny a s vierou prosím o modlitbu.

9.1. Nuž, tak nakoniec výsledky magnetickej rezonancie takmer po troch týždňoch od úrazu ukázali, že predsa len je to zlomenina. Takže som mal na vyše mesiac ruku ""vyradenú"". Do toho ešte prišiel vyvrtnutý členok a bolesť zubov, resp. ďasien, v miestach zubov múdrosti na všetkých stranách naraz a k tomu pridružený opuch... a to všetko sa dialo blízko pred svadbou mojej sestry (1. svadba v rodine). Vlastne to bola najväčšia obava, že na sestrinej svadbe budem takto ""dokántrený,"" ani zatancovať si nebudem môcť, ani pomáhať pri chystaní, či spraviť sestre sľúbený candybar a všetci doma len krútili hlavou, ako mi s blížiacou sa svadbou pribúdali aj úrazy. No ja som stál na tej viere, že na sestrinej svadbe budem uzdravený veselo tancovať. Nuž, neudial sa žiaden zázrak taký, že by som bol v momente uzdravený. Ale tesne pred svadbou, naozaj možno 2-3 dni mi dali dole z ruky ortézu, prestala bolesť zubov a opuch a hoci ani členok nebol zázračne v momente uzdravený, ale bol na tom tak, že som bol bez problémov schopný chodiť a dokonca aj ""krepčiť."" A zároveň chystať pred svadbou. Aj vďaka tomu, že som mal už ""oslobodenú"" ruku, mohol som znova celkom normálne fungovať, prichystať napr. sestre ten sľúbený candybar a vykrúcať pri tanci dievčatá, celkom akoby ruka nikdy zlomená ani nebola a členok vyvrtnutý.

Čiže neprišlo zázračné uzdravenie podľa mojich predstáv, ruku cítim ešte aj dnes, že nie je na tom tak ako druhá ruka a členok sa mi napravil len pred mesiacom možno, ale tá viera, túžba a nádej, na ktorej som stál, že budem na svadbe a i pred svadbou schopný potrebných činností ako aj veselenia, tancovania, sa naplnila. A dá sa i to považovať za zázrak, že vzhľadom na to, koľko ""katastrof"" sa na mňa pred svadbou valilo, by si asi nikto taký, kto by o tom nevedel, toto ani len nepomyslel, ani nič také na mne nevšimol. Takže áno, chvála Bohu! Bolo to turbulentné obdobie a hoci sa okolnosti možno značili inak, bezpečne som došiel do cieľa. Pán Boh zaplať a bohato požehnaj za každú modlitbu! Ďakujem. Jožko