Ako sa Boh dotkol ľudí okolo nás, ktorí našli odvahu a napísali nám o tom svoje vlastné svedectvo.

Duch Boží koná ako chce, kedy chce a kde chce. Život každého jedného z nás je veľkým svedectvom , preto neváhaj, napíš nám to svoje a prečítaj si motivačné svedectvá tých, čo odvahu našli.

Ak by ste sa aj Vy chceli podeliť o Vašej skúsenosti s vypočutou modlitbou – ako sa vás Boh dotkol, tak môžete nám napísať na mail: modlitba@maranathapo.sk

Martin
Boh je dobrý!

Chcem svedčiť o tom, aké ovocie priniesla do môjho života smutná udalosť, ktorá sa nedávno stala v našom spoločenstve. Pán aj napriek našim modlitbám povolal k sebe mladého človeka, otca rodiny, nášho brata Richarda.

Bol som účastný aj na poslednej rozlúčke s ním kde ma veľmi zaujala homília o. Martina Harčára, ktorý rozprával o tom, že Boh si na tejto zemi dokáže použiť aj takéto zlé udalosti na to, aby priniesli v životoch iných dobré ovocie. U mňa sa tomu tak stalo. Odkedy som dostal správu o Rišovom zhoršenom zdravotnom stave, začal som sa intenzívne modliť za neho svätý ruženec a niekedy aj dva či tri, čo som pred tým vôbec nepraktizoval. Niekedy som mal problém nájsť si čas na modlenie čo i len jedného ruženca. No odvtedy sa ruženec modlím každý deň. Cítil som, že musím v modlitbe za neho zabrať. Poznal som jeho aj jeho manželku osobne a bol mi blízky aj preto že bývajú s rodinou v rovnakej obci, v ktorej som niekedy vyrastal. Správa o jeho smrti ma veľmi zasiahla.

Slová otca Martina ma povzbudili v tom, aby som v modlitbe pokračoval. Po mojom obrátení cítim potrebu modliť sa za duše v očistci, modlím sa aj naďalej za dušu Richarda, aj za jeho rodinu. Nemám problém ráno, keď idem do práce, vstať skôr, aby som sa mohol pomodliť hoci aj všetky tri ružence. Prosím za jeho dušu a za jeho rodinu a keďže on je už bližšie pri Bohu, hoci sa jeho duša možno ešte nachádza v očistci, predsa viem že aj tieto duše nám môžu mnoho vyprosiť, a tak prosím, aby on orodoval za mňa a za moje potreby, aj za úmysly spoločenstva.

Chcem povzbudiť všetkých vás, ktorí ste snáď ešte sklamaní z jeho smrti. Nebola zbytočná, pretože už začala prinášať ovocie v našich životoch. V tom mojom priniesla ovocie lásky k modlitbe svätého ruženca. Cítim hojnú ochranu Matky Božej najmä pred pokušeniami istého druhu, ktoré som predtým mal a teraz už nie sú. Verím že aj moje svedectvo pomôže jeho najbližšej rodine v prežívaní tohto neľahkého obdobia. Slová ktoré vyslovil Rišo o tom, že Boh je dobrý, sa začínajú napĺňať. Ja verím, že prinesú ešte mnoho ovocia v životoch iných ľudí z nášho spoločenstva.

Adriana
Uzdravenie na Veľkonočnú nedeľu počas Večera Chvál

Po štvrtom pôrode sa mi nečakane začali prejavovať bolesti brucha (tlak v žalúdku a bolesť pod rebrami, zvracanie). Vždy to prišlo odrazu a nevedela som sa na to pripraviť. Najprv ma zaliala horúčava a následne do pár minút som bola v kŕči a nemohla som od bolesti ani rozprávať. Keďže vyšetrenia počas koronakrízy neboli možné, na odporúčanie lekárky som tieto stavy riešila kvapkami pre problémy so žlčníkom. Dodržiavala som si žlčníkovú diétu a v prípade núdze ma odporučila priamo na chirurgiu.Takto som celkom bezbolestne fungovala asi 2-3 týždne. Zvykla som si a tajne dúfala, že sa to určite samo polepší, že možno je to ešte popôrodný stav a že to časom pominie.

Počas Veľkonočných sviatkov moja mamka v dobrej vôli napiekla zopár koláčov, medzi nimi aj orechové. Bol krásny teplý slnečný deň a za obedom som si dala koláč, zabudla som sa. Uvedomila som si to o 2 hodiny, keď mi začínalo byť znova zle. Dala som si jednu dávku kvapiek, ale nezabralo to dostatočne, tak som si dala ďalšiu. To bolo prvýkrát, keď som si musela dať dvojnásobnú dávku. Zostala som z toho sklamaná a skleslá, že to už nebude dobre bez lekárskeho zásahu.

V ten deň bol Večer Chvál, ktorý som ani nemohla pozerať. Stále mi vypínalo YouTube, keď už to šlo, tak bez obrazu len zvuk a live chat. Slovo poznania, ktoré som prečítala bolo, že Ježiš chcel uzdraviť ženu, ktorá mala chronické bolesti brucha a práve v ten deň sa prejavili. Hneď som vedela, že som to určite ja. Na druhý deň, hneď ráno na raňajky som si dala ten istý koláč z predošlého dňa. Dala som si ho aj na desiatu, obed aj na olovrant :) a žiadna bolesť. V ten istý deň som našla ešte jeden orechový koláč, ktorý som jedla ešte celý týždeň každý deň.

A do dnešného dňa som nemala žiadne bolesti. A tak v dnešné dni, keď deti mohli ísť do školy a škôlky som sa dostala k napísaniu tohto svedectva.

Vzdávam Bohu chválu za to, že ma uzdravil. Ježiš Kristus naozaj z mŕtvych vstal! Aleluja!

sr. Amabilis
Videla som anjela

9. mája 2020

Spadla som z kolobežky, už mi to krásne išlo a užívala som si to. Tu v Poprade je dôležitý osobný dopravný prostriedok. Chodím k mladým a autobus tam ide 45 minút a posledný ide o 19.00 hod. Pešo je to 50 minút na sídlisko. Ľudia tu bežne používajú bicykle alebo iné dopravne prostriedky. Bola to trieščitá zlomenina predkolenia, píšťaly... Operovali ma až v nedeľu, lebo ešte v sobotu o 19.00 niekoho brali. Operácia bez komplikácií a užívala som si pokoj. Keď som šla domov, 13. 5. na Fatimskú Pannu Máriu, najväčším problémom boli schody. Pán mi však poslal svojho anjela v podobe istého pána, ktorý "náhodou" šiel okolo. Bolo to načasované na stotiny sekúnd. Teraz ešte 10 týždňov nemôžem zohnúť nohu a ani tri mesiace dostúpiť. Prosím myslíte na mňa 20. 5. Idem vybrať štichy ale máme schody, ktoré sú zatiaľ pre mňa neprekonateľnou prekážkou, aby to Pán pomohol vyriešiť. Ďakujem Pánovi za Vás.

20. mája 2020

Dlhujem Vám popis Božieho konania ako odpoveď na Vaše modlitby. Dnes som stretla anjela. Mal biele tričko a červené nohavice. Vystúpil zo sanitky. Chytil ma silno pod pazuchou. Mne akoby spevneli členky a smelo som si na jednej nohe od skákala naše schody. Vôbec nič ma nebolelo. Ten anjel ma pred zrakmi národov priviezol do plnej čakárne ľudí. Bola to moja chvíľa slávnostného zosadania z lôžka. Vôbec mi nevadilo, že sa všetci pozerali na moje zosadanie. Cítila som sa ako kráľovská dcéra, ktorá s ľahkosťou zosadla do obyčajného vozíka.Anjela som sa niekoľkokrát pýtala na meno, aby som mu mohla napísať pochvalu za jeho službu. Dozvedieť sa jeho meno, bolo ako biblický výjav. Keď Jakub bojoval s anjelom a tiež mu nechcel povedať svoje meno. Povedal, že mu nemám napísať pochvalu, aby si nemysleli, že som sa zamilovala. Povedal, že aj tak o ňom zle hovoria, hlavne jeho rodičia. Pochvalu mu aj tak napíšem. Nech ho to povzbudí. Pán cez lekára poslal piatych na rontgen a po 20 minútach som bezbolestne skončila na stole, kde má zbavili štichov. Asi o 35 minút prišli dvaja anjeli. Prevoz ok. Keď počuli, že nohu musím mať rovno a naše schody sú úzke a obaja by to nedali, hľadali stoličku. Povedala som, že to sama vyskáčem, len nech ma silno chytí jeden z nich. Tak som si to aj hore vyskákala, kým moju jednu nohu držali vo vodorovnej polohe. Ani neviem ako som to dala. Všetci sme si vydýchli. Pritom 2 dni pred tým som skúšala skákať po schodoch, ale bolo to ešte skoro a začala ma bolieť panva, kĺb a koleno zdravej nohy. Tak veľmi som to chcela dokázať, ale všetko má svoj čas. Ináč stalo sa mi to 9.5.- v deň narodenín mojej mamky. Bola som operovaná na deň matiek. Z nemocnice ma pustili na Fatimskú Pannu Máriu, teda 13.5. Pri všetkom som prežívala pokoj. Vedela som, že je to potrebné za obrátenie hriešnikov. Helka Slivková ma povzbudila. Napísala mi, že sa môžem spojiť s bolesťou Otca nad roztrieštenosťou jeho cirkvi. Keďže som mala trieščitú zlomeninu podkolena a píšťaly. Nič som si nevyčítala, lebo jazda na kolobežke mi dávala adrenalín. Chápete, tá rýchlosť, ten super pocit, by som aj tak nemenila. Ja som si to užívala.Takže vďaka tomu ma na traumačke nazvali športovkyňa. Končím popis Božích diel. Už len 8 a pol týždňa a budem môcť zohnúť nohu. A už o tri mesiace vraj môžem na ňu dostúpiť. Keď Pán bude chcieť, tak aj skôr. Možno sa zmiluje a uzdraví ma.

Vlado a Maja
Naše svedectvo

„Oslavovať ťa budem, Pane, celým svojím srdcom a vyrozprávam všetky tvoje diela zázračné. V tebe sa budem tešiť a radovať, ospevovať budem tvoje meno, Najvyšší“

Volám sa Vlado a tu je niečo o mne: Moje detstvo bolo, áno bolo, ani neviem aké prídavné meno by som mal použiť. Vyrastal som v rodine, ktorá nebola nábožensky založená. Jedine, na čo si spomínam je, že moja babka chodila svätiť veľkonočný pokrm. Iné úkony sa u nás asi nepraktizovali. Nikdy som nebol vedený chodiť do kostola a nikdy sme sa doma o Bohu nerozprávali. Láska, o tej nemôžem veľa povedať. Niežeby úplne chýbala v našej rodine, ale bola praktizovaná skôr spôsobom, že mám Ťa rád, a preto som ti kúpil toto alebo ťa zoberiem do kina a podobne. Nepamätám si, že by ma moji rodičia niekedy objali a povedali mi, že má majú radi. Fakt si na to nepamätám. Mám dvoch súrodencov, ale vzťah s nimi je komplikovaný, pretože je medzi nami veľký vekový rozdiel (10 a 8 rokov) a nikdy sme si k sebe nenašli cestu. Moja cesta hľadania Boha a prvé dotyky s vierou prišli, keď som si našiel dievča, ktoré pochádzalo z úplne opačných pomerov ako ja. To dievča je teraz mojou manželkou už 18 rokov, ale skutočnými manželmi, takými, čo spája láska, Božia láska, sme iba posledné 3 roky. Po niekoľkých rokoch rôznych zamestnaní sa mi podarilo zamestnať v jednej bankovej inštitúcií. Bol som šťastný aj s manželkou, pretože to bola vynikajúca príležitosť a asi najlepšia práca, akú som získal. Po niekoľkých rokoch sa mi začalo dariť a v práci som začal stúpať. Dostal som sa na manažérsku pozíciu a myslel som si, že je to úžasné. Všetko sa mi zdalo perfektné a začal som si uvedomovať, že som osobnosť a mám svoju hodnotu, ktorú musia všetci akceptovať a pod svoju cenu nepôjdem. Pomaly a isto som začal životné hodnoty strácať a zapredal som ich za peniaze a slávu. V tom čase, ani som si to neuvedomoval, pretože som bol zaslepený svojou sebeckosťou a egocentrizmom sa mi do života votrel cudzinec, ktorý u mňa pôsobil už dlho, ale teraz prišiel jeho čas. Dal mi ochutnať peniaze, pozíciu a všetko to pominuteľné tohto sveta, prišiel a ponúkol mi všetko, po čom som túžil. Áno, zlý mi zastrel zrak a začal som žiť v hmle, ktorá mi nedala vidieť moje hriechy, ale zastrela mi aj pohľad na moju manželku a moje deti. Pre mňa to bolo obdobie temna, aj keď ja som si v tom čase myslel, že som šťastný, bohatý, zdravý a stredobod vesmíru.

Volám sa Maja a tu je niečo o mne: Narodila som sa v katolíckej rodine, vieru som dostala ako dar a milosť od Boha. Mám staršiu sestru a mladšieho brata, s ktorými sme prežili nádherné detstvo. Moji rodičia sa pre nás veľa obetovali. Aj keď sme vieru praktizovali nedeľnou svätou omšou a modlitbami v rodine, nežili sme vieru. Vieru nám sprostredkovala iba mama, ktorá prísne dodržiavala všetky pravidlá a tejto disciplíne nás naučila. Otec nebol tak zapálený pre vieru, nikdy nám o Bohu nerozprával a ani sa s nami nemodlil, avšak do kostola s nami chodil. Pamätám sa, ako som sa modlila za otcovo obrátenie. Aj keď sa mama snažila, napriek tomu sme vieru nežili. Mama ma naučila úcte a bázni pred Bohom. Keď som bola staršia, veľmi rada som sa modlila osamote v izbe. Tak, ako som rástla , rástol pomaly aj môj vzťah s Ježišom. Pamätám si na moje prvé sv. prijímanie, ako som si uvedomovala, že Ježiško vstúpil do môjho srdca. Na strednej škole ( Gymnázium sv. T. Akvinského) sa moja viera viac a viac prehlbovala. Prežila som tam nádherné roky svojej mladosti, kde sme absolvovali aj prednášky o vzťahoch s chlapcami, a vtedy som mala nádherný sen a túžbu o svojom manželovi, že raz budem mať perfektného manžela, ktorý bude milovať Boha a mňa celý život a samozrejme dobré a poslušné deti a budeme tvoriť nádhernú rodinu. V sedemnástich rokoch som začala chodiť s mojím terajším manželom Vladom. Keď som mala 22 rokov, zosobášili sme sa.

A toto je náš príbeh: V roku 2001 sme sa sviatostne zosobášili z lásky. Po krátkej dobe sme čakali prvé dieťa. V tom čase medzi nami ešte bola láska, modlili sme sa spolu, čítali sme spolu Bibliu. Časom sa začal do našej rodiny pomaly začleňovať zlý, bolo to približne v roku 2003, prestali sme sa spolu modliť, nemali sme čas na čítanie Biblie, začali sme sa vzdiaľovať od Boha. Keď sme čakali druhé dieťa, náš vzťah sa začal výrazne zhoršovať, to bolo v roku 2005.

/Vlado/ Začal som si veľmi všímať iné ženy, flirtoval som s nimi a manželku som si postupom času prestal všímať a pomaly som sa o ňu vôbec nezaujímal.

/Maja/ Cítila som, že o mňa manžel stráca záujem a veľmi som žiarlila. Čím viac som žiarlila, tým viac sa na mňa manžel hneval. Ako plynul čas, tak náš vzťah sa prepadával stále hlbšie. Zlý nám ponúkal všetky možnosti tohto sveta a predostieral pred nás veci, ktoré mali zaplniť prázdne miesta v našich srdciach. Veľmi ľahko sme podľahli, kedže nám ukazoval veci, ktoré sme jeden od druhého nedostávali. Hľadali sme naplnenie inde, začali sme si písať na internete s inými ľudmi, ktorí nám nahrádzali chýbajúce emócie, lásku.

/Vlado/ Ja som v tom čase žil sám pre seba, bol som ako keby v hmle, nevidel som svoju manželku, nevnímal som svoje deti, bol som mŕtvy vo viere a išiel som celý čas tým najhorším príkladom pre svojho syna. Jediné, čo ma v tom čase zaujímalo, bolo moje ego a iné ženy, s ktorými som flirtoval a užíval som si ich prítomnosť na rôznych firemných párty. Zlý ma mal v tom čase omotaného okolo prsta a robil si so mnou, čo len chcel. Najhoršie na tom všetkom bolo to, že som necítil žiadne výčitky, moje srdce bolo z kameňa.

/Maja/ Tým, že som necítila lásku od svojho manžela, hnevala som sa na ňho a chcela som mu to vrátiť, začala som opätovať komplimenty iného muža. Dokonca som to manželovi povedala, aby som ho vyprovokovala, ale on na to vôbec nereagoval. To bol pre mňa jasný dôkaz, že o mňa nemá žiaden záujem. Preto som sa zaplietla s iným mužom do vzťahu, ktorý mi nahrádzal to, čo mi manžel neposkytoval, a to bol pocit, že má o mňa niekto záujem. V hĺbke srdca som túžila po Bohu, vedela som, že to nie je správne, ale tento hriech ma od Neho vzdiaľoval a nedovolil mi s Ním vytvoriť živý vzťah. Keď som sa vrátila zo stretnutia mladých, to bolo v roku 2008, bojovala som so sebou aj s Bohom, cítila som, že už takto nechcem žiť a veľmi som túžila dať náš vzťah doporiadku. Na tom stretnutí Boh prehovoril do môjho srdca a sľúbila som si, že manželovi poviem všetko, napriek tomu, ako zareaguje a ako sa zachová. Prišla som domov a všetko som mu povedala, ale nie výčitkami voči nemu, ale zobrala som to na seba, ospravedlnila som sa mu a poprosila o odpustenie. Boh manželovi otvoril srdce a mohla som mu vysvetliť, ako sa správal k deťom, že deti majú z neho strach. Manžel to vtedy prijal a chcel sa zmeniť, súhlasil, že začneme ešte raz a odznova. Trvalo to nejaký čas, keď sme spolu zase začali pekne vychádzať. Lenže nebolo to úplné uzdravenie, ani moje, ani môjho manžela, lebo sme nedovolili Bohu vstúpiť do nášho vzťahu. A preto sa to po nejakom čase vrátilo opäť do starých koľají a bolo to ešte horšie.

/Vlado/ Ja som v tom čase odišiel z práce a začal som podnikať, to bolo v roku 2011. Aj keď to vyzeralo chvíľu v našom vzťahu dobre, bol to iba klam, ktorý predo mňa postavil pán klamárov a majster klamstva, zlý. Dal mi pocit, že som sa akože zmenil, ale v skutočnosti ma stále mal ako bábiku, ktorú si ovládal, ako chcel.V konečnom dôsledku sa nič nezmenilo a ja som pokračoval vo svojom starom živote a ešte horšie. Podnikanie mi prinieslo do cesty ľudí, ktorí ma ovplyvňovali veľmi zlým smerom. Moje ego bolo na maxime a myslel som si o sebe, že som pán sveta. Staral som sa len o to, ako vyzerám, ako ma iní vidia a ako môžem zapôsobiť na iné ženy. Peniaze, boli vtedy mojim bohom, im som sa klaňal, celého ma to pohltilo natoľko, že všetky moje skutky v danom čase pripravili moju rodinu o všetky peniaze a dokonca aj o byt. Zrazu som sa dostal do kruhu, v ktorom som sa točil a nedokázal som z neho vystúpiť. Moje super podnikanie jedného dňa zhaslo a zo mňa, z pána sveta, sa stal pán dlhov. Padol som na dno, na to finanačné dno, ale ani to mi nestačilo a veci sa diali ďalej.

/Maja/ V tom čase som absolvovala prvú operáciu kolena. Najprv som to brala ako veľké nešťastie, až neskôr som pochopila, že všetky operácie, ktoré som absolvovala /spolu štyri/ boli veľké milosti od Boha. Pri prvej operácii v nemocnici, sa ma Boh dotkol a vyzýval ma, aby som mu opäť otvorila svoje srdce a nechala sa ním viesť. Bol to pre mňa obrovský duchovný zážitok , kde som chválila Boha celým svojim srdcom a ani neviem prečo. Ja som jeho pozvanie prijala a opäť sa vrátila k modlitbe a k snahe zmeniť svoj život. Snažila som sa svojimi výčitkami a kázaniami meniť manželovo správanie, ale nič nepomáhalo. A tak som v jeden večer prosila Boha, aby mi pomohol v mojej bezmocnosti a on mi odpovedal. Otvorila som knihu a čítala som: „Buď už konečne ticho a modli sa. Ty sa musíš zmeniť.“ To bolo pre mňa najťažšie pochopiť. Prečo sa mám meniť ja, keď on robí zle? Tak som začala nad tým uvažovať, potláčať svoju pýchu a pokoriť sa. Jeden čas som sa k nemu začala správať veľmi pekne, milo. Vôbec si to nevšímal, nepomáhalo to. Tak ma to nahnevalo a opäť som to nezvládala a vybuchla som v hnev a výčitky. A tak sa to striedalo dlhšie obdobie, ale už sprevádzané modlitbou.

/Vlado/ Toto obdobie bolo najtemnejším obdobím nášho vzťahu, to bol rok 2013. Boli sme už iba zopár krokov od priepasti, ktorá nemala budúcnosť ani pre nás, ani pre naše deti. Bol som zatemnený, moju manželku som neznášal a deti som len odstrkoval, vôbec som im neprejavoval lásku, celá naša rodina pôsobila, ako keby sa stretli v jednom byte úplne cudzí ľudia. Utekal som z domu, najradšej som bol, keď som bol mimo svojej rodiny, vracal som sa neskoro v noci a domov som chodil v podstate len spať.

/Maja/ To, že sme mali zlý vzťah, sa bytostne dotýkalo aj našich detí. Nemuseli sme im nič vravieť, všetko to vnímali a vedeli, čo sa deje. Syn sa správal k svojej sestre presne tak, ako to videl u svojho otca. Bol chladný a prestal komunikovať. Deti s manželom nemali žiaden vzťah. Ak potrebovali niečo riešiť, prišli za mnou. Ich častejšia otázka bola, prečo ocko nie je doma. Postupne sme s manželom úplne prestali komunikovať, dokonca sme sa ani nezdravili. Začali sme sa do seba uzatvárať a každý si žil svoj vlastný život, hoci v spoločnej domácnosti. Medzi nami narástol obrovský múr, cez ktorý sme sa už vôbec nedokázali vidieť. Ale ja som sa však čím ďalej, tým viac opierala o Boha. Čím viac som sa ja dostávala bližšie k Bohu a snažila sa manželovi o ňom rozprávať, tým viac sa jeho srdce uzatváralo a postupne už nechcel nič o Bohu počuť. Videla som, že sa k nemu nič z toho , čo som vravela nedostávalo, ba ešte viac mu srdce kamenelo. Postupne prestal chodiť aj na nedeľné omše a do kostola som s deťmi chodila sama, čo malo veľmi negatívny vplyv na syna, začal sa vzpierať aj on. Napriek všetkému som sa veľa modlila a čítala som veľa kníh o viere a Bohu, až neskôr som pochopila, že týmto spôsobom si ma Pán pripravoval na to, čo malo prísť a bez týchto modlitieb a poznaní z literatúry by som to celé nezvládla. Kvôli tomu, že sme prišli o byt /trikrát sme sa museli sťahovať/ a kvôli našim finančným problémom, do ktorých nás môj manžel dostal, som ho postupne začala nenávidieť. Nesúhlasila som s jeho podnikaním a aj napriek tomu, že som si bola vedomá, že keď skrachuje, stiahne celú rodinu so sebou, modlila som sa k Bohu, že ak to, čo robí, nie je v súlade s jeho vôľou, nech to zničí, pretože mi viac išlo o záchranu jeho duše. Boh moju modlitbu zobral vážne a začal konať. Dostali sme sa do veľkých dlhov a ja som začala manžela veľmi nenávidieť. Videla som na ňom všetko zle, nevedela som na ňom násjť už nič pozitívne. Veľkou útechou a vzorom bola pre mňa sv. Monika, ale takisto moja mama, ktorá ma v tom období podržala a povzbudila. Vtedy som sa začala modliť každý deň jednu modlitbu za manžela z knihy Stormie Omartion Modlitby za manžela a pochopila som veľkú moc modlitby. Môj vzťah k manželovi sa pozitívne menil a pocítila som lásku voči nemu. To mi dalo silu zvládať ďalšie obdobie bojov. Neskôr som mala pocit, že ma môj manžel podvádza, to bolo v roku 2015. Zdôverila som sa svojej známej a ona mi poradila, aby som mu to nepovedala, že ešte neprišiel ten správny čas. Teraz viem, že som s tým vládala žiť len vďaka sile Ducha Svätého, pretože v týchto veciach som predtým reagovala dosť prchko a nerozvážne. A po čase vidím, akú dôležitú úlohu zohráva v našom živote trpezlivosť. Iba Boh vie, kedy je ten správny čas na všetko. Je potrebné mu vo všetkom dôverovať. Chodila som na rôzne modlitbové spoločenstvá, kde som nachádzala potrebnú silu na zvládnutie tohto obdobia. Avšak stále som verila Bohu, že sa to všetko zmení, aj keď tomu nič nenasvedčovalo a moja budúcnosť bola veľmi hmlistá. Veľký zázrak sa udial v posledné leto a to v roku 2016, keď sme sa zázrakom ja a moja dcéra dostali do Medjugorja, hoci sme nemali peniaze. Panna Mária to zariadila skrze mojich rodičov, ktorí nám celý život veľmi pomáhali. Modlila som sa za svoje manželstvo, odovzdala som všetko Panne Márii a čakala som na zázrak. Avšak mala som pocit, že Panna Mária ma nepočuje, nereaguje a vlastne sa všetko ešte viac skomplikovalo, keď mi manžel zavolal a povedal, že chce ísť pracovať na kamión a na ďalší deň má ísť podpísať zmluvu. Mala som pocit, že sa všetko rúca, pretože ak by od nás úplne odišiel, náš vzťah už dokopy nikdy nedáme. Tak som poprosila Pannu Máriu, aby prekazila podpísanie zmluvy, ak manželovo rozhodnutie nie je v súlade s božou vôľou. Nič sa neudialo, zmluvu podpísal a ja som všetko odovzdala do božích rúk a čakala, čo sa stane. /Vlado/ Celé moje zatemnenie vyvrcholilo tým, že som sa v tom čase zoznámil s jednou mladou ženou a začal som sa s ňou stretávať, to bolo v roku 2015. Nemal som vôbec žiadne výčitky voči svojej manželke, ani voči Bohu. Hriech ma úplne premkol a nedokázal som sa z toho vymaniť, v podstate v tom čase som ani nechcel, pretože moje svedomie bolo ako vypnuté. Keďže moje podnikanie skrachovalo, musel som nájsť rýchly spôsob, ako zarobiť viacej peňazí, ako je štandard. Preto som sa rozhodol, že pôjdem robiť vodiča kamiónu. Vôbec som nehľadel na to, čo si o tom myslí moja manželka alebo ako to zasiahne deti. Bol som stále uzavretý do seba a môj románik s tou ženou stále pokračoval. Nakoniec sa všetko zvrtlo a moja nevera vyšla na povrch práve v čase, keď som mal prvý krát odísť na dlhšie kamiónom mimo Slovenska. Bol som úplne mimo. Napadali mi rôzne myšlienky, či ostať v manželstve alebo to ukončiť. Vďaka Bohu som nepodľahol zlému a v tom čase som bol presvedčený, že sa nechcem s manželkou rozviesť, a že chcem vzťah s druhou ženou ukončiť. Zaujímavé je na tom to, že Boh mi dal poznať to moje rozhodnutie cez moje deti, pretože som si nechcel a ani nevedel predstaviť, že by som im zničil život rozvodom. Napriek tomu, že som sa rozhodol, že nechcem ukončiť manželstvo, zlý sa ma ešte nemienil vzdať, ešte ma čakala cesta k tomu, aby som dokázal otvoriť moje srdce Bohu.

/Maja/ Ďalšia rana bola, keď sa manželova nevera potvrdila, ale najviac ma zranilo a cítila som veľký hnev, keď som sa dozvedela, že o tom vedel aj náš syn. Až teraz som pochopila, že odchod na kamión je najlepšie riešenie v tejto situácii, pretože v mojom srdci bola veľká nenávisť voči manželovi. Ja som stratila všetku sebaúctu voči sebe a cítila som sa veľmi pošliapaná a zranená. A to musel Boh najprv uzdraviť, aby som bola schopná odpustiť. Veľkou útechou mi bola sv. spoveď, kde som prvýkrát počula názor, že kvôli finančným problémom, ktoré manžel spôsobil, sa mám rozviesť, aby som ochránila svoje deti. V hľbke srdca som cítila, že to nechcem a že to nechce ani Boh. Tak som sa vydala na boj. Veľkú silu mali aj obety a pôsty. Vždy som bola upnutá na svojho manžela a Boh mi ukázal, že sa nemám nikdy spoliehať na človeka, ale iba na neho a ukázal mi moju hodnotu, prostredníctvom filmov a kníh, ktoré sa mi v tom čase dostali do rúk. Úplne som to pochopila v situácii, ktorá sa prihodila, keď sme sa vracali s rodičmi a s mojimi deťmi od mojej babky a dostali sme šmyk. Videla som už, ako sa rútime do priepasti, ale auto nečakane zastavilo presne na okraji priepasti. Vtedy som počula, ako mi Ježiš hovorí: „Vidíš, manžel tu nie je, ale ja som ťa ochránil.“ A v inej situácii mi Boh ukázal a pocítila som hnus a špinu hriechu nečistoty a v spovedi som sa tohto hriechu úplne zriekla a vtedy som pocítila veľkú slobodu v tejto oblasti. Cítila som, že moje modlitby za manžela mali potom oveľa väčšiu silu. Manžel síce tvrdil, že sa chce zmeniť, ale ja som cítila, že to nie pravé rozhodnutie, že je to iba divadlo. Vyhľadala som pomoc aj v kresťanskej organizácii, ktorá sa zaoberá manželskými problémami, kde mi taktiež povedali, že sa mám rozviesť. Otvorila som sv. písmo a Boh mi povedal: „Čo Boh spojil, človek nech nerozlučuje.“ Veľmi som mu verila, odovzdala som mu úplne svoj život, prioritou mi boli len moje deti a manželova duša. Veľmi som sa modlila k sv. Rite a prosila ju o pomoc a ona ma doviedla ku augustiniánskemu kňazovi, ktorý mi povedal vetu, ktorú som už počula tretí krát, že sa mám kvôli finančným problémom rozviesť. Opäť som sa pýtala Boha, čo mám robiť a on prostredníctvom sv. písma odpovedal, že ak chce neveriaci muž ostať pri veriacej žene, má mu to dovoliť, pretože sa skrze ňu posväcuje. Až neskôr som pochopila, prečo som to musela počuť trikrát. Boh ma pripravoval na situáciu, aby som bola silná, keď budem musieť túto vetu povedať svojmu manželovi.

/Vlado/ Náš vzťah bol v troskách, to bol rok 2016. Bol to zbúraný dom, ktorý sme potrebovali tehličku po tehličke znova postaviť. Aj keď som sa rozhodol, že chcem ostať s manželkou a dohodli sme sa, že ostaneme spolu a skúsime to dať dokopy, stále som bol pod vplyvom zlého, ktorý mi poslal do cesty ďalšiu ženu, s ktorou som začal flirtovať. Ale Boh to zariadil tak, aby sa to manželka vo veľmi krátkom čase dozvedela a vtedy to už nezvládala, pretože som ju ešte viacej ranil a povedala mi, že sa chce rozviesť, že to takto ďalej už nejde, a že ja sa nezmením. Toto bolo to, čo pre mňa Boh pripravil, až táto vyslovená veta ma zhodila na úplne dno môjho svedomia a vtedy som si uvedomil, čo robím, uvedomil som si, že som závislý na ženách, že som závislý na hriechu, ktorý som nevidel. Povedal som manželke, že si uvedomujem svoju závislosť, a že sa chcem zmeniť a potrebujem pomoc. V tej chvíli mi Boh otvoril srdce a ja som ho prijal. Od daného momentu, keď som si sám pred sebou priznal a pred manželkou vyznal moju závislosť, mohla začať moja cesta alebo naša cesta uzdravovania vo vzťahu. Moja manželka ostala verná Bohu, a preto mohol Boh konať v našich životoch veľké veci. „Poznám tvoje skutky, hľa, nechal som pred tebou otvorené dvere, ktoré nik nemôže zavrieť, že máš málo sily, no zachoval si moje slovo a nezaprel si moje meno“ Boh nám otvoril dvere do života, ktorý bol v podstate stratený. Moje srdce sa vtedy zmenilo a teraz to vnímam ako veľký zázrak, ktorý si manželka vymodlila. „A dám vám nové srdce a nového ducha vložím do vás; odstránim z vášho tela kamenné srdce a dám vám srdce z mäsa. Svojho ducha vložím do vášho vnútra a spôsobím, že budete kráčať podľa mojich nariadení, zachovávať moje výroky a plniť ich. Vtedy si spomeniete na svoje zlé cesty a na svoje skutky, ktoré neboli dobré; a vám samým sa budú hnusiť vaše hriechy a vaše ohavnosti“ /Maja/ Keď si manžel uvedomil a priznal si, že má problém a chce sa zmeniť, Boh nám do cesty poslal ďalšieho kňaza, ktorý nás nasmeroval na spoločenstvo Cenacolo, ktoré práve začínalo činnosť klubov aj v Košiciach. Manžel najprv súhlasil, že pôjde, ale keď sme už mali ísť, začal sa vyhovárať, že to nestihne. Ešte aj tu sa snažil zlý zo všetkých síl zasahovať. Odovzdala som to Bohu a napísala som mu len sms : „Takže diabol predsa len vyhral.“ Táto veta ho naštartovala a nakoniec sme predsa len išli. Tam sme pochopili, že podiel viny máme na tom obidvaja a začali sme na sebe pracovať. Vždy po návšteve klubov nasledovali dlhé nočné rozhovory, kde sme rozoberali naše počínanie v minulosti, a aj takto sme sa spoločne uzdravovali, uzdravovali naše manželstvo.

/Vlado/ Komunita Cenacolo a konkrétne klub v Košiciach bol pre nás ako záchranná loďka, ktorú po nás poslal Boh. Pamätám sa na vetu, ktorú nám povedali, keď sme prisli prvý krát a povedali sme, že hľadáme pomoc. Tá veta bola: „Už sme vás čakali“ Na týchto kluboch sme dokázali s pomocou komunity poodkrývať naše slabosti a dozvedieť sa o sebe veci, ktoré sme nechceli počuť, ale pre náš vzťah boli veľmi dôležité. Táto komunita bola jednou z ciest uzdravenia nášho manželstva. Začali sme sa s manželkou rozprávať o Bohu, čo bolo predtým nemysliteľné z mojej strany, o odpustení, pýche, pokore, modlitbe a pod. Pozerali sme spolu veľa kresťanských filmov s tématikou problémov v manželstve a v každom sme sa našli. Boh nám pripravil veľa nástrojov na to, aby sme si k sebe znova našli cestu. Po istom čase, keď som sa pozrel späť, zistil som jednu vec, a to, že prvé čo som na sebe spozoroval, bolo to, že som po obrátení získal slobodu, bol som slobodný voči ženám, už som nemal pocit, že musím flirtovať s každou ženou, ktorú stretnem, tak ako v minulosti. Bol to neuveriteľný pocit stáť vedľa hocijakej ženy a byť slobodný. Vďaka Ti Pane. „Pána mám vždy pred očami; a pretože je po mojej pravici, nezakolíšem sa. Preto sa raduje moje srdce a moja duša plesá , aj moje telo odpočíva v nádeji. Lebo nenecháš moju dušu v podsvetí a nedovolíš, aby tvoj svätý videl porušenie. Ukážeš mi cestu života. U teba je plnosť radosti, po tvojej pravici večná slasť.“ Naše uzdravovanie sa netýkalo len nás dvoch, ale aj môjho vzťahu k deťom. Začal som ich vidieť, rozprávať sa s nimi, chváliť ich, zaujímať sa o nich a modliť sa s nimi. Ale veci, čo som kazil niekoľko rokov, sa nedajú opraviť za pár mesiacov, čaká nás ešte dlhá cesta, aby som bol konečne svojmu synovi a dcére dobrým otcom, chcel by som byť dobrým otcom. Padám a stále padám, ale snažím sa svojim príkladom premeniť ich srdcia a obrátiť ich k Bohu. Nebude to ľahké, pretože som bol otec, ktorý ich od Boha odpútaval, ale s Božou pomocou a modlitbou nie je nič nemožné. „Lebo Bohu nič nie je nemožné“ /Maja/ Veľmi sa snažíme byť dobrými rodičmi a manželmi. Aj keď prídu nejaké problémy a nedorozumenia, vieme už spoločne rozlíšiť, že je to práca zlého, pokoriť sa a rýchlejšie si odpustiť. Veľa sa rozprávame, komunikujeme o všetkom, pretože každý jeden nevydiskutovaný problém prikladá ďalšiu tehlu na múr rozdelenia, ktorý nesmie začať rásť v manželstve. Veľmi ďakujem Bohu, že mi nakoniec predsa splnil môj sen, mať milujúceho manžela a rodinu. Pretože, Boh je verný v každom čase. Kvôli finančným problémom stále nevidím svoju budúcnosť, ale nebojíme sa, pretože veríme v božiu prozreteľnosť, ktorou sa o nás stará aj naďalej. „Môjmu srdcu dal si väčšiu potechu, než majú tí, čo oplývajú vínom a obilím. V pokoji sa ukladám a usínam, lebo len ty, Pane, ma necháš odpočívať v bezpečí.“

/Vlado a Maja/ Snažíme sa starať o svoj duchovný rast. Chodievame spoločne aj s deťmi na Chvály do Prešova, ktoré organizuje každý mesiac spoločenstvo Marana Tha. Navštevujeme každý mesiac farnosť v Klokočove a modlitby oslobodenia. Stále, keď je to možné, chodíme aj do komunity Cenacolo. Absolvovali sme tento rok cyklus prednášok Manželské večery u Augustiniánov. A chystáme sa tento rok aj na Godzone tour 2019. Nechceme ostať vlažní vo viere, chceme vieru žiť každý deň v našich životoch, je to ťažké, pretože svet človeka pohlcuje, ale chceme žiť s Bohom a s Jeho požehnaním. „Je ako strom zasadený pri vode, čo prináša ovocie v pravý čas, a jeho lístie nikdy nevädne; darí sa mu všetko, čo podniká“ – pretože má požehnanie Božie.

„Pane, opora moja, útočište moje, osloboditeľ môj. Bože môj, moja pomoc, tebe dôverujem; ty si môj štít, sila mojej spásy a môj ochranca. Vzývať budem Pána, lebo jemu patrí chvála, a budem zachránený pred nepriateľmi.“

Vďaka Ti Pane, že vždy keď spadnem tak ma zdvihneš.

Zuzka
Večer Chvál - Slovo poznania

Požehnaný deň,

chcela by som sa s Vami podeliť o to, ako som pocítila opäť Boží dotyk. Na večere chvál 3. 5. 2020 - Nedeľa dobrého pastiera zaznelo slovo poznania: ,, Je tu žena okolo 30 rokov. Pán ti dáva silu ukončiť vzťah, ktorý si už dlhšie chcela ukončiť ale nemala si silu. Pán ti dáva teraz túto odvahu a slobodu." Našla som sa v tomto slove. Zacítila som Boží dotyk. Moje srdce je naplnené pokojom, že som vzťah dokázala ukončiť.

Vďaka Ti Pane, že vždy keď spadnem tak ma zdvihneš.

Stano
Večer Chvál - Dotyk Boha

Je tomu len zopár dni dozadu, čo som našiel Večer Chvál na YouTube. Pýtali ste sa, že ak niekto cítil Boží dotyk, môže Vám napísať, mňa sa dotkol skrze zdravotné problémy. Od detstva som bol síce vedený k viere v Boha, ale viac som začal skúmať a prežívať Božiu prítomnosť, až keď sa mi podlomilo zdravie. Z počiatku som si vravel, že môj problém nie je životu ohrozujúci, tak fajn, ale nakoniec ma ten problém dostal do frustrácie a psychickej vyčerpanosti, nakoľko sa do dnešného dňa nevyriešil. 2 roky chodím pravidelne na chirurgiu na bolestivé čistenie abcesu. Môj komfort sa dosť obmedzil, nehovoriac o ukončení všetkých športových aktivít. Časom som sa dostával do stavu beznádeje a zúfalstva. Absolvoval som zákrok na jednodňovke, ktorý mal byť bez PN a bez straty krvi, no dostal som sa pre silné krvácanie na JIS.

A tu to začalo. Ako som ležal na JIS, dala sa so mnou do reči istá žena, ktorá prežívala veľké zúfalstvo. Začal som ju utešovať citátmi z Biblie, ktoré som mal v srdci pre svoje upokojenie. Mojim najobľúbenejším citátom, keď som prežíval nervozitu bol:

“A Boží pokoj, ktorý prevyšuje každú chápavosť, uchráni vaše srdcia a vaše mysle v Kristovi Ježišovi" (Flp 4,7)

Po celonočnej debate a evanjelizovaní neznámej susedy z vedľajšej postele mi povedala, že to veľmi potrebovala, aby sa upokojila. Vtedy mi akoby niekto povedal, že preto som tam, kvôli tomu zákrok dopadol ako dopadol. Zrazu som sa ani nehneval, že ležím na JIS. A upokojil som sa aj ja sám. Od vtedy už nezúfam, kedy sa konečne vyrieši a či sa vôbec vyrieši môj problém. Ďakujem Bohu za užasnú manželku a 2 krásnych chlapcov, čo nám dal a vážim si každý jeden deň, kedy môžem byť tu, na svete a tráviť čas s nimi. Hľadám radosť a pokoj v Kristovi a nie v zdravotnom stave (ten sa už s vekom bude zrejme aj tak len zhoršovať). Dnes si už neviem predstaviť rána bez modlitby na kolenách a večer bez Svätého písma. Pán ma napĺňa pokojom a jedným z jeho nástrojov sú od teraz už aj vaše Večere Chvál. Takže ďakujem za ne a prajem vám veľa Božej milosti do činnosti, ktorú robíte. Navyše okrem duchovnej hodnoty sa mi to páči aj po hudobnej stránke.

Aďka
Večer Chvál - slovo poznania

Chcela by som sa s Vami podeliť o tom, ako sa ma Ježiš dotkol cez slovo poznania. Na Večere Chvál Kvetnej nedele bolo slovo poznania o tom, že sa Boh chce dotknúť jedného dievčaťa, ktoré je veľmi smutné, trpí samo, trápi sa samo. Myslím, že Ježiš ti chce povedať: Pozeraj sa na mňa, nie na seba a budeš mať veľa radostí. Už dosť bolo smútku, dvihni oči a poď a ja ti ukážem to, čo si ešte nezažila, neboj sa. Našla som sa v tom dievčati. Počas Kvetnej nedele som bola Ježišom pozvaná, aby som svätú omšu obetovala za seba, špeciálne som vnímala, že mi Boh chce darovať radosť a mala som túžbu obetovať Ježišovi Veľký týždeň z lásky. V nasledujúci deň som si vypočula Večer Chvál a pri tomto slove poznania som pocítila radosť:) Vďaka ti Ježiš :) Požehnané Veľkonočné sviatky prajem!

Milan
Večer Chvál - slová poznania

Chcel by som sa s Vami podeliť o svedectvo z nedeľného Večera Chvál v obývačke. Modlili ste sa za muža, ktorý má problémy s bolesťou hlavy - mal si prečítať citát z Biblie (Jer 17,14). Tento problém mám už dlhší čas a budím sa s nízkym tlakom. No v pondelok ráno som sa zobudil bez bolesti hlavy, čo bolo pre mňa dosť nezvyčajné. Touto cestou by som sa Vám chcel poďakovať za Vaše modlitby.

Boh je dobrý a uzdravuje aj dnes! Boh vás žehnaj.

Marek a Lenka
Večer Chvál - slová poznania

Chceli by sme sa s Vami podeliť s tým,ako sa nás Ježiš dotkol pri slovách poznania, máme až 2 svedectvá.

Prvé sa týka slova o malom dievčatku, ktoré má problém obsedieť, je veľmi živé, má problém sústrediť sa. Veríme, že pri tomto svedectve sa Ježiš dotkol našej dcérky Lenky. Keďže sme ho pred dvoma dňami o to tak veľmi prosili...

Druhé bolo o mladej mamičke, ktorá má úzkosť a strach o svoje bábätko.

Verím, že tu sa Ježiš dotkol a uzdravil mňa - matku dvojmesačného bábätka. Celé tehotenstvo som prežívala v obave, či budem môcť kojiť (keďže do 5. mesiaca tehotenstva som užívala biologickú liečbu kvôli Crohnovej chorobe). Pôrod prebehol s Božou pomocou na 1*. Po celý čas sme s manželom cítili Božiu prítomnosť. Mliečko mi krásne nabehlo a doteraz dcérku kojím. Avšak pred 2 týždňami som bola na kontrole u gastroenterológa a ten trvá na tom, že musím kvôli svojmu zdraviu pokračovať v biologickej liečbe a to znamená, že musím prestať kojiť. Veľmi ma to bolí a trápi. Neprejde deň, aby som nemyslela na to, ako to zvládneme a ako to zvládne naša malá Karolínka, keď ju už nebudem kojiť. Som nesmierne šťastná, že Ježiš mi dal na to odpoveď..

Gabika
Večer Chvál - uzdravený zub

Zdá sa mi, že na januárovom Večere Chvál bolo slovo poznania o tom, ako Pán Ježiš uzdravuje zub. V tom čase ma veľmi bolel zub, pretože som mala problém - ak mi tam niečo vošlo, hneď mi to opuchlo. Raz som dokonca musela brať aj antibiotiká. Moja zubárka mi povedala, že mi to bude musieť odrezať. Zub, s ktorým som mala problémy bol súčasťou mostíka, vraj už nič z neho.

Poslednýkrát, keď som tam bola, povedala som jej, že mu dám ešte jednú šancu. Vravela, vraj to nemá zmysel, ale ak chcem, tak v poriadku. Asi pred mesiacom som si uvedomila, že ma už nič nebolí. Bolo to pekne odpuchnuté, napriek tomu, že som to mala chronicky opuchnuté pri dostavení akéhokoľvek jedla. Bolo to úžasné, že to vyšlo aj bez toho, aby som musela ísť k zubárke.

Bolo to pre mňa úžasné aj v tom, že slovo poznania bolo o mne. Najskôr som si bola neistá, či Vám to mám napísať, či ma neovplyvňuje to, že ma už nebolí zub. No po tom, ako Peter Štupák prečítal toto slovo, prijala som ho a aj keď som v tej chvíli nič necítila, bolo sa veľmi šťastná. Chvála Pánovi! On sa skutočne stará o každučký problém v našom živote, aj o zuby... Je úžasný.

Svedectvá z Večera Chvál
Večer Chvál - slovo poznania

Na Večere Chvál bolo povedané toto slovo: ,,Je tu mladé dievča, ktoré je veľmi zlomené. Ježiš Ti chce povedať: ,,Už nerozmýšľaj nad tým, čo bolo. Pozeraj sa vpred, pozeraj sa na mňa. Ja som tu a teraz pre Teba. Uzdravujem Ťa. Mám pre Teba nádherný plán a chcem Ti ho zjaviť."

Môžem povedať, že Pán sa zjavuje a uzdravuje :). Celým svojím bytím som vedela, že to slovo bolo pre mňa. Pán sa ma dotýkal jedinečným spôsobom, celá som sa triasla a mocne som cítila Božiu prítomnosť. Slovo mi bolo opätovne ukázané aj iným spôsobom, z iného pohľadu (na podklade Jer 29,11).  Ďakujem za to Bohu, lebo ma to znovu povzbudilo a naplnilo nádejou v každý nasledujúci deň. Keďže už dlhodobo prechádzam veľmi náročným obdobím po každej stránke, verím, že ma bude povzbudzovať aj naďalej.  Verím tomu, že  Pán je so mnou. To, čím si prechádzam, nie je zbytočné a uzdravenia stále prichádzajú.

Neskôr bolo slovo poznania pre 27 ročné dievča, ktoré má tráviace ťažkosti a Pán ju uzdraví. 

Nie som síce 27 ročné dievča a nepociťovala som počas tohto slova fyzicky nejaký "Boží dotyk", ale vnímala som, že to slovo mám prijať a s vierou som tomu slovu aj uverila. Po operácii čriev ma vždy nepríjemne bolievalo jedno miesto. Kamarátka, ktorá vedľa mňa sedela, mi po chválach povedala: ,,To slovo o ťažkostiach s trávením bolo pre Teba, že?" Tiež som to tak vnímala a prijala to. Časom som si uvedomila, že to miesto má už dlho nebolelo, vlastne ma to miesto nebolí :). Všetka chvála a vďaka patrí Bohu. Boh je úžasný a stará sa o každého jedného z nás jedinečným spôsobom.. :) 

Začiatkom januára na Večere Chvál bolo povedané slovo: ,,Pán dáva do poriadku vzťah Janky s otcom."

Nebola som na chválach, aj keď som veľmi cítila potrebu a túžbu tam isť. Napriek tomu som sa dostala k tomuto slovu. Potvrdila mi to ďalšia osoba, že tam bolo povedané slovo pre mňa. Pán na všetkom pracuje, je to úžasné. Verím, že všetko bude aj v tomto smere v poriadku. Je to s otcom určite lepšie, ako to bolo, no stále je to v procese

Barbora
Modlitbový košík - Naša rodina

10.3.2020

Ďakujeme za modlitby za nás s manželom. Našli sme si byt, na ktorý zázračne dostaneme hypotéku a naše problémy sa tým zmiernili a ukľudnili, kedže máme kam isť. Vzťah s manželom sa zlepšil dokonca mi aj pomáha s dcérkou a zistili sme, že nečakane čakáme ďalšie bábätko. :)

26.2.2020

Prosím o intenzívnu modlitbu za naše manželstvo, ktoré je na pokraji a prechádza obrovskou skúškou. A už nevidím cestu spať, už som v koncoch aj zdravotne aj psychicky....

30.1.2020

Bývame u mojich rodičov ale o 3 mesiace sa musíme odsťahovať, ale na podnájom zatiaľ nemáme. S manželom sa snažíme byť jednotní a vydržať aj keď teraz máme ťažšie obdobie :(

15.7.2019

Potrebujem modlitbu za svoje manželstvo, vyriešenie konfliktov medzi nami a nájdenie bývania pre nás a našu malú dcérku.

Judita
Modlitbový košík

13. 7. 2019

Prosím o modlitbu za dcéru Alenu - za uzdravenie duše a tela, uzdravenie z depresie, za oslobodenie, vnútorné uzdravenie, uzdravenie z citových rán od ľudí, ktorým verila a oslobodenie od negatívnych myšlienok.

26. 2. 2020

Ďakujeme pekne za modlitby, modlili sme sa aj my doma s manželom a niekedy aj s dcérou. Pán v jej živote konal a aj koná. Momentálne je po rozchode s chlapcom, s ktorým vstúpila do vzťahu z nesprávnych motívov a prežíva ešte smútok, úzkosť a osamelosť. Pán jej posiela do cesty veriacich ľudí, ktorí majú potenciál jej pomôcť, usmerniť, podporiť a tiež aj kňazov, ktorí ju môžu sprevádzať a viesť na jej ceste životom.

Lucia
Večer chvál (23.2) - Uzdravenie kolena

Na posledných chválach v nedeľu 23. 2. zaznelo počas adorácie slovo poznania o žene, ktorú už dlhší čas bolí pravé koleno a má s ním problém. Celý deň ma bolelo koleno a nohu som nemohla už ani narovnať. Zároveň som v tom istom čase, ako to bolo povedané, pocítila dotyk na mojom pravom kolene a všetky bolesť zmizla. S kolenom môžem znovu hýbať tak, ako chcem a necítim nijakú bolesť.

Chvála Pánovi, Boh je dobrý v každom čase :)

Zdenka
Modlitbový košík - Boh rozšíril moje srdce

6.7.2019 Prišla prosba od Majky o pomoc v modlitbe za obrátenie jej priateľky Zdenky.

28.1.2020 Majka napísala: ,,V priebehu tohoto pol roka si Zdenka uvedomila, že musí podať trestné oznámenie voči svojmu manželovi, lebo on ju doslova a do písmena skutočne zabije. A veci nabrali spád. Prišla na to, že sa musí naučiť žiť sama, a že manžela nezmení. Po odlúčení od manžela zistila, že do jej života vchádza pokoj. Jej manžel sa pred týždňom, veľmi nerád, ale predsa len sám od seba odsťahoval s tým, že sa nechce rozviesť a bude platiť na deti výživné. Zdenka začala pozerať dopredu, pomaly sa zbavuje citovej závislosti na svojom manželovi. A dokonca vo svojom živote nepotrebuje alkohol ani ona. Postupuje krok za krokom a môžem vidieť, že Ježiš skutočne víťazi. No, je tam ešte veľa práce. :) Manžel stále holduje alkoholu a samozrejme s tým súvisia aj iné ženy a agresivita a jeden zo synov následkom toho všetkého, čo v tej rodine je, rieši ťažkosti s marihuanou, neverí v Boha, je nahnevaný na rodičov a podobne." Najskôr som sa modlila iba za Zdenku, no teraz sa modlím za spásu celej rodiny.

(mená boli na žiadosť autorov zmenené)

Filoména
Modlitbový košík - Moja viera rastie

28.9.2019 Prišla prosba od Aďky o modlitby za uzdravenie jej mamky Filomény, ktorá ležala v nemocnici so sepsou.

28.1.2020 Hoci jej lekári dávali 40% šancu na prežitie, bola uzdravená. V novembri však dostala silné krvácanie do mozgu, ležala na JIS a prišla ďalšia rana v podobe kómy. Opäť sa jej vracia sepsa, no sú tu aj dobré správy; začala otvárať oči a má prítomný pohľad.

A ako to prežíva Aďka? "Modlím sa denne ruženec a prehlasujem Božie slovo. Prosila som viacerých svätých, najčastejšie sv. Charbela. Modlia sa ďalší ľudia v našej rodine a kamarátky. Verím, že aj tento boj vyhráme. Je to boj, asi najťažšia skúška viery v mojom živote. Pretože lekári majú prognózy zlé. Rozprávala som s pani primárkou tá mi povedala, že sa mám s mamou rozlúčiť a nechať ju v pokoji v spánku odisť a že za ten čas čo ju prijali na JIS zomreli na rovnakú diagnózu už dvaja ľudia. No viac verím Bohu ako jej..."

(mená boli na žiadosť autorov zmenené)

Veronika
Večer chvál (26.1.2020) - Dar života

S manželom sme sa 3,5 roka snažili počať bábätko. Na Večeri chvál v septembri bolo slovo poznania, že Pán uzdravuje neplodnosť a prichádza s darom života. Teplo, ktoré som pocítila v podbrušku ma povzbudilo uveriť tomuto slovu. Teraz som v štvrtom mesiaci tehotenstva.

Ondrej
Večer chvál (26.1.2020) - Oko je v poriadku

Minulý mesiac som prišiel na Večer chvál aj napriek tomu, že som mal problém s okom, ktoré mi slzilo. Na Večeri chvál zaznelo slovo poznania o tom, že Pán uzdravuje oko, ktoré slzí a spôsobuje diskomfort. V tej chvíli som nič špeciálne nepocítil, ale neskôr som si uvedomil, že oko mi už neslzí a je v poriadku.

Janka
Večer chvál (26.1.2020) - Nemusím na operáciu

Začiatkom decembra mi lekárka diagnostikovala veľkú cystu a endiometrický polyp na maternici. Hneď mi nasadila hormonálnu liečbu, ale zároveň ma pripravila na to, že budem musieť absolvovať operáciu. Veľmi zle som znášala túto liečbu fyzicky a aj psychicky a doslova som rátala hodiny, kým ju budem môcť vysadiť. Niekoľko kamarátok sa modlilo spolu so mnou deviatnik za uzdravenie. Na Večeri chvál zaznelo slovo poznania o uzdravení ženy s mojou diagnózou. Vo viere som si toto slovo prisvojila a ďakovala som Bohu za Jeho dobrotu a vernosť. Pred dvoma týždňami som bola na kontrole a lekárka potvrdila, že sa tam už nenachádza žiaden nález a nemusím na operáciu.

Diana
Večer chvál

Pochválený buď Ježiš Kristus!

Touto cestou by som sa s Vami rada podelila o Boží dotyk, ktorého sa mi dostalo na posledných chválach (t.j. 5. januára 2020) vo Vašom spoločenstve MaranaTha.

Na chvály som prišla s úmyslom načerpať, dostať sa bližšie k Bohu. Avšak ku koncu chvál som v kútiku srdca Boha prosila,resp. len si pomyslela: "Pane ak chceš, môžeš mi uzdraviť pravú nohu, ktorá ma už dlhšie bolí, lebo vieš že potrebujem veľa chodiť pešo, cestou z práce a do práce". Potom sa snažila Boha chváliť ďalej, a odovzdala som to do Jeho vôle, že ak chce, môže niečo vykonať. Vzhľadom k tomu,že som sa cítila veľmi nehodne a hriešne, preto som mu povedala, že ak by chcel. Neskôr sme sa začali modliť pred Eucharistickým Kristom. Po chvíli sa začalo nahlas hovoriť o uzdraveniach a povzbudeniach pre ľudí, ktorí tam boli prítomní. Medzi týmito povzbudeniami som veľmi silno vnímala, že jedno bolo o mne. Nepamätám si úplne presne ako znelo, ale viem, že bolo povedané, že je tu mladá žena, okolo 25 rokov (mám 25 rokov), ktorú bolí pravá noha od kolena nižšie. Po chvíli, som vnímala, že mi do tej nohy prúdi teplo, a to v celej nohe. Keď sa chvály skončili, a už som sa presúvala aj s rodičmi a bratom do auta, hoci bola vonku zima, v tej pravej nohe mi stále prúdilo silné teplo. Bolesti v nohe prestali, a chodí sa mi veľmi dobre, tak ľahko. Verím, že Pán mocne koná aj pre tých, ktorí sa toho cítia veľmi nehodní, a koná zázraky kedy len chce :-)

S láskou a pozdravom

Diana z Košíc

Mária
Modlitby za tehotnú dcéru

5. 9. Veľmi vás prosím o modlitbu za moju tehotnú dcéru Beatu a jej bábätko ktoré podľa lekárov nemá dobré prognózy. Je teraz v siedmom mesiaci a modlíme sa, aby sa jej synček Adamko narodil zdravý.

29.1. Dcéra bola konečne po 4 rokoch manželstva a jednom spontánnom potrate znova tehotná, ale nevyzeralo to s ňou ružovo. Tehotenstvo bolo od začiatku až do 16. týždňa udržiavané liekmi kortikoidmi, pretože jej telo produkovalo protilátky proti plodu. Bábätko sa v brušku vyvíjalo veľmi zvláštne, inak, pomalšie, pri kontrolách zistili, že nedosahovalo veľkosť, akú by v danom týždni malo mať (chlapček zaostával vo vývoji zväčša 2-3 týždne). V lekárskej praxi sa to označuje termínom hypotrofický plod. Testy na odhalenie genetických a vývojových vád vyhodnocované z krvi matky odhalili, že dieťa bude mať s veľkou pravdepodobnosťou Downov syndróm. Nevedeli sme, čo robiť. Dcéra a zať boli rozhodnutí nechať si dieťa za každých okolností, v čom sme ich podporovali. Ďalšie testy túto diagnózu iba podporili. Dcére ďalej navrhovali návštevu genetiky, odber plodovej vody a v prípade potvrdenia diagnózy, čo lekári aj bez odberu vyhodnotili ako hotovú vec - samozrejme interupciu. Oslovili sme najlepšieho odborníka na prenatálnu diagnostiku, ktorý nám diagnózu nevyvrátil, skôr len potvrdil. Všetky vyšetrenia až do konca tehotenstva už moja dcéra odmietla. A tým sa aj trocha ukľudnila, už sme sa "len" modlili a keď som ju videla bolo pre mňa ťažké nerozplakať sa. Modlitbovú podporu nám robili mnohí ľudia, spoločenstvá a tiež sme pristupovali k sviatostiam a vyhľadávali rôzne modlitby.

V pondelok 18.11.2019 o 11.30 prišiel na svet môj milovaný vnuk Adam v nemocnici v Starej Ľubovni s pôrodnými mierami 3100 g a 48 cm, napriek všetkým prognózam úplne zdravý a krásny. Chvála Bohu na výsostiach! Krstili sme ho 5.1.2020 a krstné meno má Adam Jakub - podľa patróna nášho kostola.

Toľko náš dramatický a neuveriteľný príbeh, ktorý mi dal veľkú skúsenosť ako treba práve v tých najťažších chvíľach dôverovať Bohu. A môj odkaz všetkým budúcim mamám - nikdy si nedajte vziať svoje dieťa aj keď jeho prognózy budú akokoľvek zlé. Dôverujte Bohu, lebo len on je Pánom života a smrti.

babka Anička
Modlitba o uzdravenie vnučky z rakoviny

31.10. Prosím o modlitby za uzdravenie mojej malej vnučky Danielky (2,5 r.) z rakoviny.

29.1. Naša Danielka je stabilizovaná, cítime silu modlitby, usmieva sa, cez Vianoce jej dcéra(mama) dala 2 kg cukru do ruksačika-macíka, aby zaťažila kočiarik a ona sama chodila s týmto kočiarikom bez pomoci. Úžasné. Veríme, že Pán je dobrotivý a že nás vyslyší a že urobí zázrak, prosíme za uzdravenie, avšak ak bude Božia vôľa iná, prijímame s pokorou.

Martin
Modlitba za uzdravenie od závislostí

21.5. Prosím o modlitby za uzdravenie môjho brata Martina (39r.). Trpí závislosťou na alkohole, aj tabaku. Pred rokom, v januári 2018 mu zomrela manželka na onkologické ochorenie. Ostal sám s piatimi deťmi. Keď nemá v rukách peniaze, všetko je fajn. Ale sporadicky si ide privyrobiť nejaké to euro. Hovorí, aby mal na výdavky, ale momentálne sú jeho najdôležitejšie výdavky na alkohol. Vďaka jeho závislosti trpí celá rodina.

28.1. S radosťou Vám oznamujem, že môj brat Martin je uzdravený zo závislosti na alkohole. Je to silné, venuje sa deťom. Vďaka Bohu. Keď ste sa začali modliť (a modlili sa za neho aj ďalší ľudia), Martin pil ešte viac... hovorila som, že cudzí ľudia sa za neho modlia, dokonca celých 24 hodín sa striedajú, obetujú sa a on? ... len pil a pil... ležal na posteli ako živá mŕtvola...

Martin bol v lete maľovať byt babke svojej nebohej manželky. Jej syn mu ulial napriek tomu, že vedel, aký má problém. A Martin? ... hovoril, že pri pohľade na alkohol s ním zatriaslo, zježili sa mu chlpy na rukách a sám nechápal, že má k alkoholu taký odpor. Naozaj, vďaka Bohu, od leta abstinuje. Disponuje peniazmi, ale nemíňa ich na alkohol. Dokonca aj priberá. :) Stará sa o deti, o seba, varí, pečie... Na vianoce kúpil deťom darčeky, prijal sv. zmierenia a chodieval na sv. omše. Ale keď sviatky skončili, prestal chodiť na sv. omše - sú tu ešte potrebné modlitby. Viem, že Martin neďakuje za svoje uzdravenie... preto, s manželom ďakujeme Bohu my... možno príde čas, kedy bude ďakovať aj on sám...

Jana
Večer chvál

Pochválený buď Ježiš Kristus.

V januári som bola na chvály v PO. Bolo slovo ohľadom novej práce, ktorú sprostredkuje žena. Keďže som nemala prácu a hľadala som, prijala som slovo o novej práci aj pre mňa a bola som ešte na osobnú modlitbu na konci chvál.

Na jednu zo žiadostí, ktoré som posielala, sa mi ozvala žena, majiteľka firmy (veriaca, božia žena) a v pondelok 24.2.2020 začínam v práci, ktorá ma baví.

Ďakujem Pánovi za jeho dobrotu. Nech je zvelebený a oslávený Boh náš Pán a nech vás požehnáva.

Veronika
Večer chvál

Pozdravujem posielam svedectvo z večera chvál. Požehnaný deň prajem.

V manželstve som 3,5 roka. S manželom sme chceli prijať bábätko do nášho života, ak je to Božia vôľa. Vedeli sme, že dieťa je dar a s dôverou sme verili Bohu, že On má to správne načasovanie. Na septembrovom večery chvál boli počas adorácie vyslovené slová: „Je tu žena po tridsiatke, ktorá je neplodná. Boh ťa uzdravuje“. Ja som v tej chvíli pocítila teplo v podbrušku, ale neprikladala som tomu veľký význam. Hneď na druhý deň som bola objednaná na preventívnu prehliadku u gynekologičky. Bolo to bežné vyšetrenie, pri ktorom lekárka nenašla žiaden závažný problém, avšak mala som zmenenú sliznicu na maternici a dostala som na to aj lieky. A začiatkom novembra sme zistili, že čakáme bábätko. V mysli sa mi hneď pripomenul ten okamih, keď som počas adorácie pocítila to teplo a počula vyššie uvedené slová. Nemohla som tomu uveriť a prežívala som neskutočnú bázeň a vďačnosť, akú veľkú milosť sme od Boha dostali. Keď sa tehotenstvo potvrdilo u lekárky, vedela som, že je to ovocím adorácie. Na ďalší večer chvál som mohla prísť až začiatkom januára a mala som túžbu v srdci povedať moje svedectvo. No mala som aj silné pochybnosti, či to nebolo o niekom inom, či sa mi to iba nezdalo, veď som predsa nemala potvrdené, že som neplodná. Bola som na pochybách. Ale keď na konci zaznelo, že ak má niekto nejakú skúsenosť a zažil Boží dotyk, či už dnes, alebo počas iných chvál, nech dá o tom vedieť, bolo rozhodnuté.

Viktória 2014
Asi práve preto, že som nemala veľké očakávania, ma Pán na Kráse ženy prekvapil.

"Odnášam si predovšetkým nádej, že Boh sa o mňa postará a že na mňa nezabudol, že som Jeho milovaná dcéra, chuť šíriť Božie kráľovstvo a siať semienka viery a dôvery v Pána do každej oblasti môjho života, chuť obetovať sa pre druhých a byť pre nich požehnaním. A ešte som si uvedomila, aká úžasná atmosféra bola na Kráse ženy, plná Kristovho pokoja a radosti. Tento pokoj a radosť by som chcela ďalej šíriť v tomto svete.”"

Števo
Je to skvelá vec plná nových ľudí a priateľov.

"Dáva význam ľuďom a prispieva k žitiu života, nie jeho prežívaniu. A ako taký veľký bonus je tam Boh a má to dynamiku a ráz, ktorý chýba mladým ľuďom."

Jakub
Alfa mi dala predovšetkým priateľov.

"Tých pravých priateľov, akých som dovtedy nemal. Priateľov, ktorí mi pomohli prísť na “cestu”, ktorú má pre nás Pán. Priateľov, ktorí mi “preložili” Ježišove učenie do mne zrozumiteľnej reči a ukázali mi, ako sa tešiť z maličkostí."

Martina
Dala mi základy kresťanstva.

"Bola kameňom, na ktorom sa dá ďalej stávať. Odporúčam každému."

Zuzka
Vďaka Alfe som spoznala živú vieru a otvorila sa mi cesta k Bohu.

"Alfa podáva veľké životné pravdy novým spôsobom, príťažlivým pre mladých."

Slávka
Vďaka Alfe som mohla získať osobný vzťah s Bohom.

"Alfa kurz by som odporučila všetkým, lebo mi dal živú vieru. Viem, že Boh pri mne vždy stojí, že ma miluje a chcem s ním kráčať po ceste k večnosti."

Veronika
Spoznala som tam nových úžasných ľudí, s ktorými si mám vždy čo povedať.

"Odkedy som začala chodiť na Alfu, môj vzťah s Bohom je oveľa intenzívnejší a dôvernejší. Celý týždeň sa neviem dočkať piatka večer. Je to úžasná akcia."

Danka 2014
Stále je ten pocit, že financií je málo.  

"Ale prispela som niečo na poslednej svätej omši. Aj keď bola doma chladnička ráno prázdna, po návrate sme ju našli s manželom plnú. Moji rodičia vzali deti a nakúpili. Boh sa o nás stará cez ľudí, ktorí sú okolo nás. Štedrého a radostného darcu Boh miluje.”"

Účastníčka 2013
Oslovilo ma veľa vecí, ale hlavne to bola úprimná ľudská láska, ktorú v bežnom živote zažívam veľmi málo.  

"Spoznala som veľa dobrých duší, usmievavých žien, ktoré sa vedia porozprávať a nielen ohovárať. Zdala som sa sebe samej akási slobodná, bez okov hanblivosti či smútku. Toto bol iný svet – oáza pohody, radosti, bez masiek, pretvárok, úsmev bez irónie a výsmechu. Veľmi fajn.”"

Milka 2012
Mňa najviac oslovuje tá pokojná atmosféra a ľudia, čo tu sú.  

"Som tu už štvrtýkrát a rada sa tu vraciam, lebo sa tu stále dozviem niečo nové . Načerpám tu sily do života a môžem všetko odovzdávať ďalej iným ľuďom.”"

Manželia Eliášovci a ich svedectvo z Manželských večerov
Nám tieto sobotňajšie chvíle dali veľmi veľa pozitívneho do nášho síce ešte krátkeho, ale teraz už plnohodnotného manželstva.

Pozdravujeme všetky manželské páry. Tých, ktorí končia , ale hlavne tých, ktorí sa rozhodli začať úžasne strávené chvíle na týchto večeroch.

Ľudka: Mne tak ako skoro všetkým ženám tu, tiež troška trvalo, kým som manžela presvedčila, prečo by sme nemohli ísť, veď sa niečo dozvieme, budeme chvíľu sami a podobne Matúš argumentoval: veď nemáme žiadne problémy, nič nám netreba naprávať, nemáme čas, lebo robíme na zmeny, nemusíme tam ísť, bude to len na príťaž a podobne. Keďže manžel nebol až tak vyslovene proti, iba sa mu akosi tak trochu nechcelo, Pán Boh to zariadil tak, že sme nevynechali ani jeden večer.....čo je SUPER. Mrzí nás, že tu dnes pri Vás nemôžeme byť osobne, preto sme naše dojmy aspoň napísali. Nás najviac oslovilo toto: Hneď v prvý večer, keď sme sa učili spoznávať sa navzájom, mysleli sme, že sa poznáme už dobre, ale zistili sme kopec malých nedokonalostí a nezhôd, kedy ja som si myslela iné ako manžel a opačne. Spoznali sme svoje túžby a potreby v pravom slova zmysle a mohli sme ich odvtedy začať napĺňať. Komunikácia : myslela som, že ja som v tomto skoro dokonalá a že v tomto my žiaden problém určite nemáme, no už pri prvej téme som zistila, že ten kto sa potrebuje zmeniť a na sebe pracovať som práve ja. Uvedomila som si ako je dobre, že sme tu vôbec začali chodiť, lebo ja som žila v omyle a čakala som zmenu od manžela. Musím podotknúť, že keď som si to všetko uvedomila a vyznala to manželovi, vtedy bol on rád, že tu so mnou prišiel. Videl, ako to na mňa – na nás pôsobí a od vtedy som mu už ani nemusela pripomínať, že v sobotu máme aktivitu na Šváboch. Dokonca si aj sám usilovne menil zmeny, aby sme nebodaj niečo nevyme& scar on;kali J Naučila som sa, že je dôležité viac načúvať ako radiť, správne pochopiť partnera a potom sú hádky kdesi ďaleko preč. Riešenie konfliktov: tam bolo tiež veľmi veľa skvelých rád a od tohto večera máme obaja pocit, že keď nastane medzi nami nejaký konflikt, vždy jeden z nás sa oprie o body riešenia konfliktov a pri opytovaní: ako si to myslel? Mám tomu rozumieť tak, že .....atď, z problému máme viac-menej srandu a riešime už len samotný problém ,ktorý treba vyriešiť a nešprtáme sa v konflikte. Sila odpustenia zistili sme, aké dôležité je uvedomenie si svojich chýb, ospravedlnenie a následné odpustenie, v pravom slova zmysle a ako je dôležité začínať stále odznova. Zistili sme , že viac sa vcítiť jeden do druhého, viac sa pýtať, chápať sa, byť trpezliví, počúvať, tolerovať sa navzájom, podporovať sa v nápadoch, robiť si radosť, a všetko ostatné, je osožné pre oboch manželov a spája to dve bytosti do jednej. Na koniec už len toľko, z každého večera sa našlo niečo, čo sme si mohli odniesť domov a trpezlivo na tom pracovať, nielen teraz počas kurzu, ale už celý manželský život. Pán Boh nám pri tom všetkom pomáhaj!

Gabika
Modlitby za predčasne narodeného Danielka

Koncom septembra sme sa modlili za uzdravenie predčasne narodeného Danielka, za uzdravenie mozgu z detskej mozgovej obrny, za uzdravenie zo všetkého zaostávania, za to, aby Danielko prijal cvičenia Vojtovou metódou, aby napredoval, vedel sa pretáčať, plaziť, štvornožkovať, sedieť a chodiť, aby sa tým cvičením nevyvolala ďalšia choroba. Za lekárov, ktorí ho sledujú, aby ich Duch Svätý viedol, aby mu pomohli.

15.10.
S Danielkom zatiaľ cvičíme Bobath 2x týždenne pod dozorom fyzioterapeutky, sú náznaky na plazenie. Pomaličky napreduje, len Vojtovu metódu neprijal. Lekári liečia, ale Boh uzdravuje.

24.10.
Chcem sa s Vami podeliť o radosť, ktorú dnes prežívame. Boli sme dnes na kontrolu u rehabilitačnej Dr., ktorá skonštatovala, že Danielko pomaličky napreduje, spasticita sa pomaly uvoľňuje, jeho stav sa zlepšil od kedy ho videla naposledy (12.9.)

Píšem na chválu Božiu, hoci máme ešte dlhú cestu pred sebou, na povzbudenie všetkým.

Maťa
Večer chvál - Boh ma vyliečil

Keď som z mikrofónu počula slová "Teraz Ti Boh hovorí: VIEM KTO SI A TERAZ TI CHCEM UKÁZAŤ KTO SOM JA a ak mu to chceš dovoliť, poď na modlitbu príhovoru" hneď som vedela, že Pán volá mňa. Išla som a počas modlitby som v mysli povedala áno a snažila som sa otvoriť pôsobeniu Ducha Svätého najviac ako som vedela. Pocítila som velikánsky pokoj napriek tomu, že som bola v dave ľudí, bol to pokoj, po akom som práve v ten deň veľmi túžila a nenašla ho ani doma - až na Večeri chvál.

Pán mi v nasledujúcich dňoch naozaj ukázal, že je Mocný. Už niekoľko rokov som totiž trpela depresiou a po tomto Božom zásahu sa mi odrazu začali v mysli vynárať pozitívne myšlienky - viem, že nie samy od seba, lebo ak trpíte depresiou, napadne Vám všeličo, len nie pozitívna myšlienka. Asi po dvoch týždňoch,keď som jednej priateľke opisovala, čo sa mi stalo a ako odrazu viem inak rozmýšľať, mi tá priateľka povedala: "ON Ťa vyliečil!!" A vtedy som si uvedomila, že je to tak... a trvá to dodnes. Odvtedy je mi Pán stále nablízku a robí pre mňa mnoho každodenných zázrakov. Som mu za To veľmi vďačná!

Dominika
Modlitbový košík

Dominika bola vlažná vo viere. Prosili sme za jej vnútorné uzdravenie, aby zažila vnútornú slobodu v Ježišovi Kristovi. Dnes sú už pre ňu dôležité sviatosti [Sviatosť zmierenia a Eucharistia], začala navštevovať pravidelne aj sv. omše a chce čítať Sv. Písmo.

Majka
Modlitbová reťaz

Moja neter 10-ročné dievčatko nerozprávalo 9 mesiacov. Po modlitbách sa v jedno ráno zobudila a bez problémov začala opäť rozprávať. Náš Boh je dobrý Boh, chvála Mu!

Jakubko
Boh vypočul modlitby za záchranu malého Jakubka.

Jakubko prišiel na tento svet príliš skoro: v nedeľu 16.10. 2016. Bol v brušku iba 25 týždňov a 2 dni. Musel. Jeho život a tiež život mamky bol ohrozený.

Keď sa Jakubko narodil mal iba 370g, mnohé orgány neboli vyvinuté a bol malinký ako dlaň. Začala sa záchrana o jeho život. Aj keď bol v špičkovej nemocnici v Prahe, jeho život a ďalšie dni boli v Božích rukách. Pár dni po narodení dostal otravu krvi a lekári zavolali rodičov, aby sa prišli s Jakubkom rozlúčiť. Zvládol to a bojoval ďalej. Ďalšie týždne prekonal viacero zápalov, infekcií, bol operovaný, robili mu potrebný zákrok na pľúcach, aby raz riadne fungovali. Bol celý čas v inkubátore kontrolovaný a polohovaný. Mal veľké bolesti. Po pol roku lekári rozhodli, že môže ísť z nemocnice domov spolu s prenosným kyslíkom, ktorý používa na dýchanie do dnes. Keď sme boli Jakubka v nemocnici navštíviť, dozvedeli sme sa, že najmenšie deti, ktoré sa v histórií nemocnice podarilo zachrániť mali pri narodení 500 - 600g! Verím že, život tohto malého chlapca je božou záchranou, vyslyšaním mnohých modlitieb a má svoj plán :). Rodičia z celého srdca ďakujú za všetky Vaše modlitby. Vedia o nich a veľmi im pomáhajú.

Jakubko nedávno oslávil svoj 1.rok, má okolo 6 kilogramov, každý deň s mamkou veľa cvičí a kričí :), chodí na kontroly, chcel by dýchať samostatne bez kyslíka, rastie mu prvý zúbok a má šťastné očká.

Veronika
Modlitbový košík

November 2018
Takmer pred rokom som vás prosila o modlitbu za moju kamarátku Veroniku, ktorá bohužiaľ veľa krát spontánne potratila. Dlho som čakala na moment, kedy vám budem môcť s radosťou odpísať, že je všetko v poriadku. Ale ono to prišlo a dnes s radosťou oznamujem, že Veronika čaká bábätko a vyzerá to nádejne. Termín pôrodu má v marci.

Z celého srdca vám ďakujem za to, že ste svojimi modlitbami prispeli k tomuto zázraku. Nech vám Boh, ktorý je milosrdný a starostlivý Otec odplatí všetku vašu snahu a modlitby za ľudí, ktorých vlastne ani nepoznáte.

Apríl 2019
Už dávnejšie som vám písala s prosbou o modlitbu za kamarátku Veroniku, aby im Pán požehnal bábätko. Nakoniec porodila v 6. mesiaci tehotenstva 27.12.2018 dcéru, ktorá mala len 490 gramov 26 cm. Napriek nie najlepším prognózam sa z toho šťastlivo dostali a 16.4. boli slávnostne prepustení z nemocnice.

Mária
Modlitbová reťaz

Volám sa Mária. Mám 61 rokov. Som matkou 4 detí, z toho traja už majú svoje rodiny a patria do vášho spoločenstva.

Na začiatku toho všetkého bolo čistenie kurčiat. Pri ich čistení som mala na prostredníku pravej ruky malú ranku, ale nevenovala som tomu pozornosť. Po troch dňoch sa mi to miesto zapálilo, prst opuchol a dostala som vysoké teploty. Šla som k lekárke, ktorá nasadila antibiotiká a konštatovala, že je to otrava krvi. Od lekárky som išla hneď aj na chirurgiu, kde mi to narezali, aby mohol hnis odtekať a zároveň vyzerali časť nechta. Na druhý deň-to bol už piatok mi to na chirurgii znovu čistili a cítila som sa lepšie. V nedeľu večer som však znovu dostala bolesti do ruky, znovu prišla horúčka a triaška. Šla som na pohotovosť, kde lekár skonštatoval silný zápal v prste, ktorý sa rozšíril až pod pazuchu. Nechali ma v nemocnici, kde mi hneď podávali silné antibiotiká do žily. V utorok na vizite, keď si lekár pozrel ranu, zistil, že zápal sa rozšíril na ďalšie miesto. Mala som tam bolestivé dvojité ložisko hnisu. Urobili mi predoperačné vyšetrenie, na druhý deň ráno ma mali operovať, keďže zápal by pre veľkú bolesť nemohli operovať v lokálnej anestézii. Večer mi ruka očervenela až po pazuchu, cítila som bolesť až v podpazuší. Bola som vo veľkom nepokoji, že sa to všetko komplikuje. Volala som deťom a aj do môjho spoločenstva s prosbou o modlitbu. No potom som mala výčitky, že prečo všade rozhlasujem ako trpím, prečo netrpím v tichosti a nikto nemusí nič vedieť. Večer mi ešte volala sestra z môjho spoločenstva, že zavolala ľuďom a budú sa modliť. To isté urobili aj moje deti – modlili sa a zapísali ma na modlitbu k vám do modlitbovej reťaze. Asi o pol hodinu na to som dostala úžasný pokoj do srdca a takú odovzdanosť do Božej vôle. A v tomto pokoji, modlitbe som aj zaspala. Keď ráno prišla vizita a lekár odvil ranu, už len skonštatoval – Je to v poriadku, môžete ísť domov. Na mojom prste nebolo ani stopy po žiadnych ložiskách hnisu. Prst mi aj stisol, no necítila som žiadnu bolesť. Ruka bola normálnej farby, žiadne začervenanie, ani opuch. Vedela som, že toto mohol urobiť iba Boh, On ma uzdravil a oslávil sa v tejto mojej situácii. Mala som veľkú radosť. Boh mi dal pocítiť svoju lásku aj cez bratov a sestry spoločenstva. Celú moju situáciu Pán použil na oslávenie.

Diana
Uzdravenie od cysty

Pochválený buď Ježiš Kristus!

Týmto by som sa s Vami rada podelila o svedectvo mocného Božieho zásahu a pôsobenia v mojom živote. Pred rokom v auguste som bola na preventívnej prehliadke u gynekológa, ktorý mi našiel cystu na ľavom vaječníku (mala 4cm). Keďže nešlo o zložitý typ cysty, a nebolo potrebné podstúpiť operačný zákrok na jej odstránenie, začala som len piť bylinkový čaj pre ženy, ktorý zvykne tieto cysty rozpúšťať, ale nechávala som tomu aj voľný priebeh, že sa sama stratí. Asi po 3 mesiacoch som sa rozhodla že pôjdem opäť na kontrolu. Cysta tam však stále bola, a gynekológ ma poslal do nemocnice na podrobnejšie vyšetrenie, a v prípade, žeby ma ošetrujúci lekár poslal na zákrok, napísal mi môj gynekológ aj predoperačný lístok. Doktor ošetrujúci v nemocnici ma na operáciu neposlal. Avšak neskôr ma to miesto začalo bolieť, tak som sa rozhodla že pôjdem na modlitby za uzdravenie do vášho spoločenstva. Prvýkrát som bola na modlitbu v KPC v Prešove, potom na akcii Oheň. Počas tohto obdobia mi v mysli od Ducha Svätého rezonoval môj obľúbený verš zo sv.písma: Tak sa obrátia k Pánovi, i dá sa im uprosiť, a uzdraví ich (Iz 19,22). Neskôr som sa zúčastnila gospelového festivalu v obci Hubošovce. Aj na tomto mieste bola možnosť modlitby príhovoru, na ktorú som išla. Milú modlitebníčku som prosila o modlitbu za duchovné zdravie, ako aj za uzdravenie od cysty. Počas modlitby som mala obraz: Usmievavý Ježiš v bielom rúchu mi kládol ruku na choré miesto. V tej chvíli som pocítila fyzickú bolesť na tom mieste, akokeby mi Boh zobral v tom momente cystu. Zároveň som pocítila veľkú Božiu moc, ktorá sa prejavila ako veľká radosť a duchovná sila v Duchu Svätom! Asi po mesiaci som sa rozhodla ísť znovu na kontrolu ku gynekológovi. Snažila som sa dôverovať Bohu, že ma naozaj vtedy uzdravil, ale trochu som mala aj strach, ako to dopadne, či napriek mojej hriešnosti sa Boh rozhodol uzdraviť ma...Duch Svätý mi vtedy na to jasne povedal: A čo ak máš ísť dnes na kontrolu práve preto, aby si svedčila o tomto zázraku? A takto to aj bolo. S odvahou som sa rozhodla ísť za gynekológom, a skutočne, slová Ducha Svätého sa potvrdili. Gynekológ mi povedal: Nevidím tu žiadnu cystu, všetko je v poriadku. Po tejto kontrole som si uvedomila, že Boh nám chce dávať dobré veci, aj keď my si niekedy častokrát myslíme, že sme hriešni, nehodní Božích darov. Chvála Kristovi!

Silvia
Modlitby za syna

14.5. Modlitba za úspešné ukončenie bakalárskeho štúdia a obrátenie pre môjho syna Mariána.

29.1. Môj syn Marián štúdium aj napriek našim modlitbám nedokončil. Bakalárska práca bola postavená nad jeho sily. Najprv som myslela, že sa zbláznim ja, potom to celé veľmi zle doľahlo na neho. Vyčítal si, že nás sklamal, pripravil o financie a pod. Ročník už opakovať nemohol a neostávalo mi nič iné, len situáciu prijať a hlavne mu nič nevyčítať, lebo bol na tom psychicky veľmi zle. Našli sme mu cez leto brigádu, aby niečo robil a nemyslel na svoj neúspech a v novom školskom roku si podal prihlášku na inú vysokú školu z oblasti informatiky, niektoré skúšky mu z tamtej školy uznali, ponúkli mu popri škole už aj celkom dobre platenú prácu, ktorá ho baví, tak sa predsa len teším. Celkovo obžil, chodí už medzi ľudí, čo je v jeho prípade úspech, lebo on sa pred známymi a rodinou nejako veľmi hanbil, že školu nedokončil.

Takže aj keď to takto dopadlo, v podstate sa teším, všetko zlé je na niečo dobré. Neúspech naučil syna väčšej pokore a myslím, že si aj váži to, čo má doma, snaží sa nám pomáhať.

Modlíme sa za neho aj naďalej s dôverou, že Pán Boh vie, čo robí. Zlepšuje sa aj naďalej vo všetkom a stáva sa z neho vyrovnaný, veľmi citlivý a zodpovedný mladý muž, za čo Pánu Bohu ďakujeme.

(mená boli na žiadosť autorov zmenené)