Rozmýšľali ste niekedy nad tým, akú techniku používame na jednotlivých akciách?
A prečo tomu tak je?
Ak chceme byť rybármi ľudí, je nutné, aby sme vyhodili správne siete (aj Wifi). :)

Technická služba od nepamäti bola súčasťou nášho spoločenstva. Prostredníctvom tejto služby sa zabezpečuje ozvučenie, premietanie textov piesní, premietanie rôznych videí a prezentácii počas chvál, prednášok a príhovorov. Týmto sa podieľame na ohlasovaní Božieho slova, chválení nášho Boha a pomáhame tým naším bratom a sestrám v Kristovi lepšie prežívať naše spoločné stretnutia.

Táto služba je veľmi zaujímavá tým, že Boh nám požehnal rôzne špičkové zariadenia, s ktorými pracujeme. Tým pádom môžeme osobnostne a vedomostne rásť. Naša služba je síce tak trošku pre nezasvätených málo zaujímavá, ale ak má človek základné technické znalosti a zručnosti, tak hneď bude mať pred sebou svet plný výziev a nových možností. Niekedy to nie je jednoduché slúžiť v tejto oblasti, lebo všetky stretnutia pre nás začínajú prípravou aparatúry, prezentácii, osvetlenia a končia balením káblov a ostatnej techniky. Takže prichádzame často hodinu pred začiatkom. Potom počas celého stretnutia sme tam a niekedy odchádzame aj hodinu po skončení stretnutia. Ale z osobných skúseností Vám zaručujeme, že Boh naše obety nenecháva bez povšimnutia a odmeňuje sa za našu službu.

Z praxe:

V našej aule KPC sa konajú viaceré akcie, ako napríklad Piatky pre mladých. Tam je dôležitá hra so svetlami. Pomocou ambivalentného osvetlenia (ako máte vo svojej obývačke) dotvárame prostredníctvom farieb atmosféru témy. 

Pozrime sa spolu, ako to vyzerá na Večere Cvhál. Používame tam aj otočné led hlavy, rgb a strip bodové svetlá. Avšak na zabezpečenie chodu tejto akcie je potrebná dlhá príprava. V nedeľu, o pol druhej poobede, je tím ľudí pri KPC, kvôli noseniu techniku do dodávky. O druhej už rozkladáme aparatúru v Bielom dome, aby sme do večera všetko stihli. Poviem vám, nosenie techniky je riadna posilňovňa, pretože každý kábel má svoj kufrík. 

 A samotné vybavenie na Večere Chvál? Plexisklo pre bubeníka ako v štúdiu, projekcia textov piesní, videí, či oznamov vďaka externej firme. Ak nemôžete fyzicky prísť, zabezpečujeme spolu s firmou JoyMotion práve pre Vás live stream – živý prenos na Facebooku – YouTube. 

 Po zapojení techniky nastavujeme zvuk. Digitálny mixažný pult nie je ťažké ovládať, avšak je dôležité mať dobrý sluch pre rozpoznanie frekvencie. Zvukár sa stretáva s rôznymi chybami, napríklad brum v sieti, či pukanie v reproduktore. Preto je dôležité rozkladať všetko skôr.

Okrem toho sa v KPC vyskytuje všetko ostatné, čo máte doma. Vždy je čo robiť – inštalovať alebo opravovať.

Žatva je veľká… a ja už utekám zapojiť káble.

Príď pomôcť, ak chceš! Ozvi sa nám! :)

(Jakub Bačinský – jakub.bacinsky@gmail.com)