Večer chvál v júni bol určite nezvyčajný. Historicky prvýkrát sa totiž konal presne 26. júna o 19,00 na inom mieste ako doteraz. Po kine Scala, kde bol naposledy, prišla na rad Športová hala Hotelovej akadémie na Baštovej ulici, jednoducho preto, že je väčšia. Chváliaci ľud počtom rastie, tak sa mu patrí ísť do väčšieho.

Horúci deň neodradil ľudí prísť, ale naopak v plnej hale sme nasledujúci čas prežili s radosťou. Program ostal v podstate nezmenený – cez chvály hudobnej služby sme prešli k ďalšej téme cyklu Kľúče k požehnanému životu a nakoniec adorácia. Tento raz to bolo o Sile v miernosti. Veru, veľakrát sa nám to v živote zíde, spomenúť si a poprosiť Boha o pokoj, o láskavé slovo, o správnu reakciu pri kritike na nás, atď.

Situácií máme určite denne niekoľko na to, aby sme mohli miernosť aplikovať v našom živote a svedčiť tak o našej viere. Ak by sa nám nedarilo, stále máme možnosť o to Boha prosiť či požiadať kamarátov o modlitbu. A ako pripomína vedúci spoločenstva Peter Štupák, ktorý prednášal túto tému, ak nemáme malú skupinku, hľadajme ju.

© 2019 Marana Tha | Vytvorené s Láskou.
Hore
Sledujte nás: