V poslednú pôstnu nedeľu taktiež nazývanú aj Palmarium, teda Kvetná nedeľa, sme sa ako zvyčajne zišli, aby sme spoločne chválili nášho Pána. Kino Scala bolo zaplnené do posledného miesta tými, ktorí mali v srdci túžbu zažiť Boží dotyk.

Počas celého večera nás sprevádzala piesňami hudobná služba spoločenstva Marana Tha a slovom líder spoločenstva Peter Štupák.

Počas príhovoru nám Peter Štupák vysvetlil, že by nám práve tieto prednášky počas Večera chvál mohli pomôcť v duchovnom raste. Prvou prednáškou tejto série, ktorá sa nazýva Premenený, podľa Listu Rimanom 12,2 ((A nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale premeňte sa obnovou zmýšľania, aby ste vedeli rozoznať, čo je Božia vôľa, čo je dobré, milé a dokonalé.), bola téma: „Prečo mať cieľ v živote?“

Pristihli ste sa, že počas dňa snívate s otvorenými očami? To je len dobré! Ak pridelíte snu termín, stáva sa Vaším cieľom. Cieľ je dobrým motivačným faktorom!

Nie všetky naše ciele Boh požehná. Pred tým, než si stanovíme cieľ, mali by si položiť tieto otázky:

  1. Vzdáva tento cieľ Bohu slávu?
  2. Je tento cieľ motivovaný láskou?
  3. Vyžaduje si tento cieľ závislosť na Bohu?

Po vyučovaní sme sa spoločne poklonili Pánovi v sviatosti a po poslednej piesni sa ešte modlitbová služba modlila za desiatky tých, čo potrebovali túto formu pomoci.

Už teraz sa tešíme na  ďalší Večer chvál, ktorý bude ako tradične poslednú nedeľu v apríli. Ešte pred Večerom chvál bude koncert kapucínov, na ktorý Vás tiež pozývame.

[fbalbum url=“https://www.facebook.com/media/set/?set=a.352898511583801.1073741847.265147513692235&type=3&uploaded=40″]

© 2019 Marana Tha | Vytvorené s Láskou.
Hore
Sledujte nás: